Αποτελέσματα του Διαγωνισμού Τραγουδιού!

Μετά από αξιολόγηση όλων των παραμέτρων:

  • μελωδία
  • στίχος
  • ερμηνεία

των τραγουδιών του 1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού, η κατάταξη είναι:

1η θέση: Χαρούμενες Αγωνίστριες Τρικάλων, με το τραγούδι “Κατασκήνωση”!!!

2η θέση: Χαρούμενες Αγωνίστριες Θεσσαλονίκης, με το τραγούδι “Η ζωή των Χ. Α.”!!!

3η θέση: Χαρούμενοι Αγωνιστές Κατερίνης, με το “Χαρούμενος Αγωνιστής”!!!

4η θέση: Χαρούμενες Αγωνίστριες Κατερίνης, με το τραγούδι “Με σταυρό βοηθό”!!!

5η θέση: Χαρούμενοι Αγωνιστές Τρίπολης, με το τραγούδι “Το μονοπάτι”!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Facebooktwitterpinterestmail

13 thoughts on “Αποτελέσματα του Διαγωνισμού Τραγουδιού!

  • 8 Μαρ 2017, 15:12
    Permalink

    Τρικαλων????? Δν ειχε χαρουμενο αγωνιστικο πνευμα κατα τη γνωμη μου….

    Σχολιάστε
    • 8 Μαρ 2017, 17:25
      Permalink

      καλύτερο δεν είναι αυτό που έχει απαραίτητα αγωνιστικό χαρακτήρα

      Σχολιάστε
      • 8 Μαρ 2017, 23:47
        Permalink

        Κοιτα….οταν λεμε Χαρουμενο Αγωνιστικο τραγουδι ειναι τουλαχιστον αυτο που τραγουδιεται με πολλα ατομα π.χ. μια ομαδα ή ακομα περισσοτερο μια ολοκληρη κατασκηνωση…των Τρικαλων μου κανει πολυ περισσοτερο για ενα ποπ τραγουδι που τραγουδαει ενα αντε τρια ατομα για καμια 2η φωνη με κιθαρα….πραγματικα ειναι παρα πολυ ωραιο ποπ χριστιανικο τραγουδι αλλα για Χαρουμενους Αγωνιστες δεν κανει….ειμαστε ομαδα!!! (Να με συγχωρουν τα Τρικαλα! Δεν εχω αρνητικη προδιαθεση για τους ΧΑ Τρικαλων αλλα θεωρω οτι αδικηθηκαν καποια τραγουδια…)

        Σχολιάστε
  • 8 Μαρ 2017, 16:44
    Permalink

    πράγματι των τρικάλων το πιο ποιοτικό. τουλάχιστον μουσικά και σαν εκτέλεση.
    εμείς οι αθηναίοι ούτε τραγούδι ούτε συμμετοχή

    Σχολιάστε
  • 8 Μαρ 2017, 16:45
    Permalink

    Χαρουμενες αγωνίστριες Θεσσαλονίκης: Τελειο!!!!!
    Μου αρεσαν παρα πολυ οι στίχοι σας, ο ρυθμος και γενικα ολο το τραγουδι!!!!

    Σχολιάστε
  • 8 Μαρ 2017, 17:02
    Permalink

    Μπράβο στα πανέμορφα Τρίκαλα και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

    Σχολιάστε
  • 8 Μαρ 2017, 17:37
    Permalink

    τέλειοοοοοοο! το καλύτερο από όλα των τρικάλων

    Σχολιάστε
  • 9 Μαρ 2017, 15:36
    Permalink

    Πολύ ωραία η προσπάθεια των παιδιών. Μπράβο σε όλους. Συγχαρητήρια στο Τρικαλινό τραγούδι.

    Σχολιάστε
  • 10 Μαρ 2017, 17:36
    Permalink

    Όποιος καταλαβαίνει από μουσική εύκολα δίνει την 1η θέση στο τραγούδι των Τρικάλων!
    Πολύ καλός ο στίχος στο τραγούδι της Θεσσαλονίκης, αλλά η μουσική του είναι καλή αλλά αναμενόμενη.
    Εύγε σε όλους !
    (και στον Τριπολιτσιώτη για τα κουράγια του…)

    Σχολιάστε
    • 10 Μαρ 2017, 23:37
      Permalink

      Οποιος καταλαβαινει απο μουσικη δεν προκαταλαμβαμεται απο την ποιοτητα ηχογραφησης.

      Σχολιάστε
  • 28 Μάι 2017, 15:50
    Permalink

    Καλύτερα ηχούν τα χορωδιακά τραγούδια από τα σόλο… παραπέμπουν σε κατασκήνωση, ομάδα, συναντήσεις κλπ Με κάποιο τρόπο προάγουν την ομαδικότητα, την ενότητα, τη φιλία, την αγάπη του πλησίον, μας θυμίζουν ότι είμαστε πολλοί που αγωνιζόμαστε στο στίβο της ζωής με το Χριστό! Όσο καλή και αν είναι μια φωνή πιστεύω ότι δεν υποκαθιστά μια χορωδία!