Ολοκαίνουρια Χαρούμενα και Αγωνιστικά τραγούδια!

Σας παρουσιάζουμε 5 νέα τραγούδια που γράφτηκαν και τραγουδήθηκαν ειδικά για τον διαγωνισμό της ιστοσελίδας μας!

Πρόκειται για τα τραγούδια:

Χαρούμενος Αγωνιστής, των Χ. Αγωνιστών Κατερίνης

Κατασκήνωση, των Χ. Αγωνιστριών Τρικάλων

Η ζωή των Χ.Α., των Χ. Αγωνιστριών Θεσσαλονίκης

Το μονοπάτι, των Χ. Αγωνιστών Τρίπολης

Με σταυρό βοηθό, των Χ. Αγωνιστριών Κατερίνης

Απολαύστε τα!

Facebooktwitterpinterestmail

27 σκέψεις σχετικά με το “Ολοκαίνουρια Χαρούμενα και Αγωνιστικά τραγούδια!

  • 2 Μαρτίου 2017, 17:06
    Permalink

    Το “Με Σταυρό βοηθό” είναι των Χαρ. Αγωνιστριών Κατερίνης!

    Σχολιάστε
    • 5 Μαρτίου 2017, 22:17
      Permalink

      Tων ΧΑ Τρικάλων είναι επίπεδα μπροστά..δεν το συζητάμε..

      Σχολιάστε
  • 2 Μαρτίου 2017, 18:56
    Permalink

    Μπορείτε να μας ανεβάσετε τους στίχους?

    Σχολιάστε
  • 3 Μαρτίου 2017, 00:47
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλους! Το τραγούδι της Θεσσαλονίκης σκίζει!

    Σχολιάστε
  • 3 Μαρτίου 2017, 23:46
    Permalink

    Συγχαρητηρια παιδια!!! Πολυ ωραια τραγουδια!! Της Θεσσαλονικης οντως αξιζει πολυ!

    Σχολιάστε
  • 4 Μαρτίου 2017, 11:21
    Permalink

    Μόνο αυτά είναι τα τραγούδια που στάλθηκαν για τον διαγωνισμό;

    Σχολιάστε
  • 4 Μαρτίου 2017, 22:22
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλες τις πολεις!!! Αξιζουν ιδιαίτερα συγχαρητήρια και σε αυτούς που προσπάθησαν ακομα και αν ηταν μονοι τους!!

    Σχολιάστε
  • 5 Μαρτίου 2017, 14:27
    Permalink

    Φοβερή δουλειά! Συγχαρητηρια…ωραιο της Θεσσαλονικης αλλα μου αρεσε πολυ και τις κατερινης των αγωνιστων γιατι μιλαει για το αγωνιστικο πνευμα.

    Σχολιάστε
  • 5 Μαρτίου 2017, 14:52
    Permalink

    Οντως!!! Αξιζει θερμα συγχαρητηρια ο φιλος απο Τριπολη που προσπαθησε μονος του!!!

    Σχολιάστε
  • 5 Μαρτίου 2017, 19:45
    Permalink

    Συγχαρητήρια…οι Χ.Α. Θεσ/νίκης αξίζουν κάθε έπαινο όπως και των άλλων πόλεων ,μακάρι όλους τους στίχους των Χριστιανικών αυτών τραγουδιών να τους εφαρμόσουμε και στην καθημερινή μας ζωή, ανυπομονώ αυτά τα τραγούδια να έρθουν σύντομα και στην δική μου πόλη όπως και σε άλλες….

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 08:14
    Permalink

    Το 5ο στη σειρά για την κατασκήνωση είναι το καλύτερο.
    Είναι πολύ μπροστά. Τέτοια τραγούδια έχουμε λίγα.
    Αν μπει σε cd θα γίνει hit.
    Μου αρέσει και το 1ο

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 14:36
    Permalink

    Μπράβο σε όλους!!!!!
    Τα αγωνιστικά τραγούδια άρεσαν πολύ.
    Αλλά ξεχωρίζει και το τραγούδι από τις Χαρούμενες Αγωνίστριες Κατερίνης, που μιλάει για την Κύπρο!!!!!
    Και είναι ένα ξεσηκωτικό τραγούδι για την πατρίδα!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 15:11
    Permalink

    Όντος το νόημα του τραγουδιού είναι πολύ βαθύ.
    Μπράβο σας!!

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 16:10
    Permalink

    Αξιζουν πολλα συγχαρητηρια σε ολες τις συμμετοχες εκεινη ομως που ξεχωριζει ειναι των Χαρουμενων Αγωνιστων Κατερινης!

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 21:13
    Permalink

    Συγχαρητήρια. Όλα τα τραγούδια είναι πολύ ιδιαίτερα. Σε κάποια, όμως, φαίνεται ότι ασχολήθηκαν πάρα πολύ οι συντελεστές. Οι ενορχηστρώσεις είναι εξαιρετικές και ειδικά του πρώτου τραγουδιού. Μπράβο σε όλους, αλλά και στους υπευθύνους του site για την πρωτοβουλία ενός τέτοιου διαγωνισμού.

    Σχολιάστε
  • 6 Μαρτίου 2017, 23:40
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλες τις πόλεις! Ιδιαίτερα συγχαρητήρια αξίζουν στις Χ.Α. Θεσσαλονίκης για τον ενθουσιασμό και τον δυναμισμό σας! Ας μας χαριτώνει όλους ο Χριστός να είμαστε ψυχές δυναμικές, όπως λέει το τραγούδι σας!
    Συγχαρητήρια και σε όσους κουράστηκαν μόνοι τους!

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 00:00
    Permalink

    ευχαριστούμε θερμά τη διεύθυνση του site για την έμπνευση του διαγωνισμού.
    μας έδωσε την ευκαιρία να αναδείξουμε το χάρισμα της στιχουργίας και της καλλιφωνίας…
    πολύ καλές οι συμμετοχές όλων των πόλεων και αξιοπρόσεκτη η συμμετοχή του ήρωα από την Τρίπολη.
    νομίζω όμως το τραγούδι της Θεσσαλονίκης απέχει παρασάγγας…
    συγχαρητήρια Θεσσαλονίκη!!! μου φαίνεται θα μετακομίσω στην πόλη σας…

    Σχολιάστε
    • 16 Μαρτίου 2017, 03:05
      Permalink

      Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου “ανδρωα” για το τραγούδι αλλα κ για τη Θεσσαλονίκη!! Θεωρώ οτι αδικήθηκε και θα άξιζε την πρώτη θέση, κυρίως λόγω του βαθμού δυσκολίας που έχει μια ηχογράφηση χορωδίας αλλά και του συνολικού αποτελέσματος γενικά..!

      Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 09:16
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλες τις πόλεις!!! Μα ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα Τρίκαλα και στο σολο…πολύ γλυκιά η φωνή της κοπέλας!!! Καλή Σαρακοστή.

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 10:25
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλες τις πόλεις και σε όλα τα πρόσωπα που συνετέλεσαν σ’ αυτές τις υπέροχες δημιουργίες! Ο Θεός να φωτίζει όλα τα χαρίσματά σας και να σας βοηθά να συν-δημιουργείτε μαζί Του Χαρούμενα και Αγωνιστικά!

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 12:03
    Permalink

    Συγχαρητήρια σε όλους!
    Το τραγούδι ”Κατασκήνωση” σε ταξιδεύει πραγματικά!
    Μπράβο στα Τρίκαλα!

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 12:19
    Permalink

    μπραβο σε ολους! ιδιαίτερα συγχαρητήρια στους Χαρούμενους Αγωνιστές Κατερίνης! φοβερό τραγουδι!

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 15:38
    Permalink

    Μπράβο στην Κατερίνη τραγούδι με νόημα!!!!

    Σχολιάστε
  • 7 Μαρτίου 2017, 23:59
    Permalink

    Συνχαριτηρια σε ολους!!!Αλλα αυτο που ξεχωριζει πιο πολλυ ειναι το 1ο των Χαρούμενων Αγωνιστριων Θεσσαλονικης ομως και το 5ο των Χαρουμενων Αγωνιστριων Τρικαλων!!! Με το καλο να βγουν και τα αποτελεσματα!!!

    Σχολιάστε
  • 16 Μαρτίου 2017, 02:53
    Permalink

    Θα ήθελα να παρακαλέσω τους δημιουργούς της “Κατασκηνωσης” απο την πόλη των Τρικάλων αν θα μπορούσαν να μου στείλουν τους στίχους και τις συγχορδίες του κομματιού…
    Ευχαριστώ

    Σχολιάστε
  • 16 Μαΐου 2017, 17:54
    Permalink

    Υπέροχα!!!
    Ενθουσιάζομαι πολύ όταν γράφονται καινούργια τραγούδια!
    Συγχαρητήρια σητν ιστοσελίδα για την πρωτοβουλία του διαγωνισμού
    καθώς επίσης και σε όλους και όλες είχαν τι θάρρος και συμμετείχαν.
    Κάθε προσπάθεια μετράει!

    Είμαι Κύπρια και χάρηκα ιδιαίτηρα και ευχαριστώ πολύ τις Χ.Α. Κατερίνης που διάλεξαν το εθνικό μας πρόβλημα για θέμα του τραγουδιού του! Εύχομαι να δημοσιευθούν σύντομα στίχοι και συγχορδίες έτσι ώστε να μπορούμε να το τραγουδάμε κι εμείς με περιφάνεια στις κατασκηνώσεις μας και στις εθνικές μας εορτές.
    Ευχαριστούμε!!!