«Ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό», από τους Χ.Α. Κορωπίου

Την Κυριακή 5/2 οι «Χαρ. Αγωνιστές» Κορωπίου έχοντας στο νου μας το γενικό σύνθημα των Ομάδων, «Ἐγγίσατε τῷ Θεῷ», αποφασίσαμε από κοινού να κάνουμε ένα ακόμα βήμα προς τον Χριστό. Ίσως το σημαντικότερο και ουσιαστικότερο βήμα. Να έχουμε έναν κοινό εκκλησιασμό στην Ναό της Κοιμήσεως Θεοτόκου Κορωπίου.

Τον εκκλησιασμό μας τον συνδυάσαμε και με εξόρμηση του περιοδικού μας «Προς τη Νίκη» προς τους πιστούς, οι οποίοι μετά την θερμή ανακοίνωση του π. Αθανασίου αγόρασαν και τα 60 τεύχη που είχαμε μαζί μας!

Στη συνέχεια πήραμε ένα πλούσιο πρωινό στο πνευματικό κέντρο του Ναού και πήγαμε για τη συγκέντρωση της Ομάδας μας και τα παιχνίδια μας, όπως κάθε Κυριακή.

«Ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό». Αυτό ήταν το σύνθημά μας καθώς οργανωνόμασταν για την πνευματική ευκαιρία αυτή.

Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλα το ίδιο ωραία και πνευματικά!

 

Facebooktwitterpinterestmail

13 σκέψεις σχετικά με το “«Ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό», από τους Χ.Α. Κορωπίου

  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 14:08
    Permalink

    Από τις φωτογραφίες και μόνο καταλαβαίνεις ότι ήταν τελεια!
    Ευχαριστούμε τους υπευθύνους για την καταπληκτική ευκαιρία!

    Σχολιάστε
  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 14:12
    Permalink

    Χάρηκα που πήγαμε σαν ομάδα στον ομαδικό εκκλησιασμό και κάναμε ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό!

    Σχολιάστε
  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 15:06
    Permalink

    Ήταν τέλεια να το ξανακάνουμε

    Σχολιάστε
  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 15:23
    Permalink

    Χάρηκα πολύ που εκκλησιαστηκαμε όλοι μαζί σαν αδέλφια στην εκκλησία και αυτές τις εκδηλώσεις πρεπει να τις κάνουμε πιο συχνά γιατί έχουμε ανάγκη τον Χριστό τέτοιες μέρες. Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες!

    Σχολιάστε
  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 16:07
    Permalink

    Δυστυχώς ήμουν αρρωστος και δεν μπόρεσα να έρθω. Και μόνο από τις φωτογραφίες μπόρεσα να καταλάβω πως ήταν υπέροχα! Ελπίζω την επόμενη φορά να μπορέσω να έρθω!

    Σχολιάστε
  • 6 Φεβρουαρίου 2017, 17:48
    Permalink

    Οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους. ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ, καλή συνέχεια σε όλους!

    Σχολιάστε
  • 8 Φεβρουαρίου 2017, 11:47
    Permalink

    Όλα ήταν υπέροχα. Ο κοινός εκκλησιασμός πάντα αξίζει!

    Σχολιάστε
  • 9 Φεβρουαρίου 2017, 11:19
    Permalink

    Κοινός εκκλησιασμός, κοινή εξόρμηση ότι καλύτερο για ένα βήμα κοντά στο Χριστό.

    Σχολιάστε
  • 9 Φεβρουαρίου 2017, 12:49
    Permalink

    Αν και δεν μπόρεσα να έρθω ενώ το ήθελα χαίρομαι που σαν ομάδα κάναμε ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό!

    Σχολιάστε
  • 9 Φεβρουαρίου 2017, 12:50
    Permalink

    Χάρηκα που σαν ομάδα καταφέραμε να κάνουμε ένα βήμα πιο κοντά στον Χριστό!

    Σχολιάστε
  • 9 Φεβρουαρίου 2017, 20:36
    Permalink