Ελληνικό 2016: Στο βράχο της πίστης

Οι Χ.Α. Γυμνασίου φέτος βρήκαμε στο Ελληνικό, το βράχο της πίστης μας.

Κι εκεί, μέσα στο όμορφο φυσικό περιβάλλον, με την αδελφική αναστροφή, το ατελείωτο παιχνίδι και το χαρούμενο τραγούδι, ζήσαμε την αλήθεια ότι η Ορθόδοξη Πίστη μας είναι ένα πανηγύρι που αρχίζει εδώ στη γη και συνεχίζεται στον ουρανό!

Κάθε ομάδα μελέτησε ένα θαύμα του Κυρίου μας και πήρε το όνομά της από την περιοχή που έγινε το θαύμα.

Αξέχαστες θα μας μείνουν: η ημέρα φύσης, που επισκεφθήκαμε το βυθό, η ημέρα Πατρίδας που ταξιδέψαμε στο Αιγαίο κι ακούσαμε τα μυστικά της Ιστορίας του, οι αθλητικοί αγώνες, τα πρωινά, απογευματινά και βραδινά παιχνίδια, οι όμορφες συζητήσεις μας, ο γεμάτος αστέρια ουρανός του Ελληνικού και φυσικά εκείνες οι μοναδικές στιγμές που η κάθε μια μυστικά ένιωθε πιο κοντά της τον Χριστό!

Ανυπομονούμε για τη μετακατασκηνωτική μας συνάντηση το Σεπτέμβριο πλάι στη θάλασσα!… στη γραφική….

Μείνετε συντονισμένες για περισσότερες πληροφορίες.

Facebooktwitterpinterestmail

10 thoughts on “Ελληνικό 2016: Στο βράχο της πίστης

  • 24 Αυγ 2016, 18:27
    Permalink

    Οι καλύτερες 12 μέρες. Ανυπομονουμε για την μετακατασκηνωτικη.

    Σχολιάστε
  • 25 Αυγ 2016, 20:01
    Permalink

    Ήταν όντως οι καλύτερες μέρες!! Μία ακόμα ΚΑΝΑπληκτική χρονιά στο Ελληνικό…
    Και τώρα περιμένουμε μία καναπληκτική μεταΚΑΝΑσκηνωτική!!

    Σχολιάστε
  • 26 Αυγ 2016, 14:36
    Permalink

    Ελπίζω να έχουμε και βίντεο… δε θα την βγάλουμε μόνο με τις φωτογραφίες!!

    Σχολιάστε
    • 27 Αυγ 2016, 11:14
      Permalink

      Βίντεοοο….ανεβείτε να σας δουμεεε!!!

      Σχολιάστε
  • 26 Αυγ 2016, 23:11
    Permalink

    Ήταν απλώς ΤΕΛΕΙΑ!
    Οι φωτογραφίες που ανεβάσατε είναι υπέροχες!
    Ευχαρίστουμε τις καλές μας μαγείρισσες,
    τις Ομαδάρχισες μας για τα υπέροχα παιχνίδια που μας ετοίμασαν
    και φυσικά τον Θεό που μας αξίωσε και φέτος να παμε στην πολυαγαπαημένη μας Καγασκήνωση!☺
    Περιμένουμε με αγωνία, την Μετακατασκηνωτική!!!!!

    Σχολιάστε
  • 27 Αυγ 2016, 11:22
    Permalink

    Ήταν 12 καναπληκτικές μέρες που θα θυμόμαστε με νοσταλγία όλο τον χειμώνα!
    Ανυπομονούμε και για την μετακανασκηνωτική!
    Μέχρι τότε…ΚΑΝΑ και όλα καλά!

    Σχολιάστε
  • 28 Αυγ 2016, 21:39
    Permalink

    Ήταν μία από τις καλύτερες χρονιές μου στην ΚΑΝΑσκήνωση! Κανάτες ευχαριστώ! Περιμένω για την μεταΚΑΝΑσκηνωτική!

    Σχολιάστε
  • 28 Αυγ 2016, 22:50
    Permalink

    Ηταν οι πιο καταπληκτικες μερες που εχω ζησει ποτε! Ολοι περιμενουμε την μετακατασκηνωτικη για να ζησουμε και εκει αξεχαστες στιγμες με την ομαδα μας! Μεχρι τοτε ομως μην ξεχνατε… ΚΑΝΑ και ολα καλα

    Σχολιάστε
  • 31 Αυγ 2016, 11:25
    Permalink

    πέρασα καναπληκτικά και φέτος αν μετακανασκηνωτική μπορεί να μη έρθω ήταν οι καναπληκτικές μέρες του φετινού καλοκαιριού αναμένουμε……

    Σχολιάστε
  • 3 Σεπ 2016, 14:20
    Permalink

    Ηταν φοβερες οι μερες της κατασκηνωσης ανυπομoνω για τη μετακατασκηνωτικη!!