Περιμένοντας την Κατασκήνωση!

Και… ενώ οι εξετάσεις έχουν ήδη ξεκινήσει, στα διαλείμματα της μελέτης μας θυμόμαστε τη χρονιά που πέρασε και… περιμένουμε την κατασκήνωση!

Καλή μελέτη και καλή επιτυχία!!

 

Facebooktwitterpinterestmail

43 thoughts on “Περιμένοντας την Κατασκήνωση!

  • 29 Μαΐου 2015, 11:07
    Permalink

    Ελληνικόόόόόόό σου ερχόόόόμαστεεεε!!!!!Ετοιμάζουμε νοητά από τώρα τις βαλίτσες μας!!!
    ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ;)

    Σχολιάστε
  • 31 Μαΐου 2015, 12:56
    Permalink

    Παιδιά,χρόνια πολλά στην ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ για χτες και στην Εμμέλεια από το Κιάτο!!!!
    Δεν γίνεται να συνεχιστεί άλλο αυτή η κατάσταση…
    Ξυπνάω και σκέφτομαι το ΕΛΛΗΝΙΚΟ…
    Διαβάζω και σκέφτομαι το ΕΛΛΗΝΙΚΟ…
    Γράφω εξετάσεις και την ώρα αυτή ΠΑΛΙ το ΕΛΛΗΝΙΚΟ σκέφτομαι…
    ΕΛΛΗΝΙΚΟ σε αγαπώ<3<3<3 μακριά σου άλλο δεν μπορώ!!!!

    Αλλά ,που θα πάει;Θα έρθει πάλι η ώρα και η στιγμή που θα ξαναπατήσουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ χώμα και οι νεώτεροι και οι παλαιότεροι και θα γευθούμε τη κατασκηνιώτικη χαρά τραγουδώντας:
    ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ κάθε λεπτό…
    ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!!!!! :);)

    Σχολιάστε
  • 1 Ιουνίου 2015, 21:53
    Permalink

    Πολλή μοναξιά έχει πέσει…
    Ας σχολιάσει κάποιος κάτι…

    Σχολιάστε
  • 1 Ιουνίου 2015, 21:59
    Permalink

    Γιατί τι μπορεί να κάνει μόνη της μια ΚΙΘΑΡΑ χωρίς τις κατασκηνώτριες του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ να τραγουδούν ;
    Φανταστείτε να είμασταν εκεί απόψε…
    Έχει και πανσέληνο…
    Πέφτουν τα αστέρια βροχή
    στις χούφτες του ΙΟΥΝΗ τα βράδια…
    Ω!Ξέχασα ,καλό μήνα σε όλες!!!!

    Σχολιάστε
  • 3 Ιουνίου 2015, 10:07
    Permalink

    Επίσης, αγαπητή μου! Μην νιώθεις άλλο μοναξιά! θα σου κάνω παρέα και στο τραγούδι και στη χαρά και στα ωραία σχόλια!! ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΠΙΖΗΤΩ!! Συγχαρητήρια στην ψυχή που έφτιαξε το υπέροχο βιντεάκι και μας ξύπνησε μέσα μας τις όμορφες καλοκαιρινές αναμνήσεις που δεν αργούν να έρθουν και πάλι!!!….

    Σχολιάστε
  • 3 Ιουνίου 2015, 15:33
    Permalink

    Ναι…Και κάθε φορά που ξαναβλέπω αυτό το βίντεο,συνειδητοποιώ ότι μόνο ένα πράγμα είναι σίγουρο:η συνταγή μας θα πετύχει!!!!!
    Α και (Α)(!)σε ευχαριστώ που μου κρατάς παρέα!!!!:)

    Υ.Γ.
    Φεύγω , πάω να κάνω σιωπητήριο!!!!! :0 ζζζζζζζ….

    Σχολιάστε
  • 4 Ιουνίου 2015, 10:17
    Permalink

    Πωπω τι ωραία που περνάτε βρε παιδιά. Πόσο θα ‘θελα να μπορούσα να βρεθώ κι εγώ στο Ελληνικό να γευθώ αυτή τη χαρά. Δε λέω και η δική μας ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, και φυσικά είστε ευπρόσδεκτες, μα άλλο είναι να βρίσκεσαι στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!! Καλές επιτυχίες και καλά να περάσετε. Να ζήσετε αξέχαστες στιγμές όπως και κάθε καλοκαίρι 🙂

    Σχολιάστε
  • 4 Ιουνίου 2015, 10:59
    Permalink

    Καλημέρα, Κιθαρίτσα! Τί θα μας παίξεις σήμερα;; Τί τραγούδι ονειρεύτηκες χθες στον γλυκό σου τον ύπνο;;

    Σχολιάστε
  • 4 Ιουνίου 2015, 14:49
    Permalink

    Για να σας πω την αλήθεια είμαι λίγο κουρασμένη , γιατί δίναμε έκθεση και αφού ,λοιπόν,έδωσα μια διάλεξη για το ρατσισμό(ωραίο θέμα έπεσε…)θα σας παίξω τοοοοοο:

    Πού θα βρω ένα τραγούδι
    να ρθω Κύριε να πω;
    Πλάι στο θρόνο το δικό σου
    τι να πρωτοθυμηθώ απ τις χαρές;
    Καινούργιο ψάλσιμο αρχινώ…

    Σχολιάστε
  • 5 Ιουνίου 2015, 12:05
    Permalink

    Πολύ ωραίο το τραγούδι σου και εντελώς επίκαιρο!! Και πάλι με τις μελωδίες σου μας μετέφερες στην αγαπημένη μας κατασκήνωση!!!

    Σχολιάστε
  • 7 Ιουνίου 2015, 00:14
    Permalink

    Αχ βρε κορίτσια θα μπω κι εγω στη συντροφιά!!κοντεύουμε!1,5 μήνας ακόμα μέχρι να βρεθούμε στο ομορφότερο μέρος του κόσμου,στο Ελληνικό μας!Κιθαριτσα μου μου επιτρέπεις?Είναι το αγαπημένο μου τραγούδι
    Πέφτουν τ’αστέρια βροχή,
    στις χούφτες του Ιούνη τα βραδια
    Σωπαίνει η νύχτα στο λίκνο της άνοιξης
    Σαν λέει η γιαγιά παραμύθια!
    Κι ένα παιδί Μόναχο
    Καβάλα στη ράχη του ονείρου…

    Σχολιάστε
  • 8 Ιουνίου 2015, 11:30
    Permalink

    Ναι, Ανδρεία μου κι εμενα είναι από τ’αγαπημένα μου! Εύγε που μας θύμισες τις ωραιότερες βραδιές στην κατασκήνωσή μας κάτω απ’τα αστέρια “στου Θεού τα χέρια”!

    Σχολιάστε
  • 8 Ιουνίου 2015, 14:37
    Permalink

    Μα εννοείται!!!Ούτως ή άλλως είναι ένα από τα δικά μου αγαπημένα τραγούδια…:)

    Σχολιάστε
  • 8 Ιουνίου 2015, 14:42
    Permalink

    Την ανακοίνωση για την εκδρομή την είδατε;
    Ψήστε το να πάμε,σίγουρα θα περάσουμε όμορφα!!!!

    Γιατί,γίνεται να λείπει μια κιθάρα από την εκδρομή των Χ.Α.;
    Όσες έχετε φροντιστήρια ή μαθήματα ακυρώστε τα!!!
    <3ΕΛΛΗΝΙΚΟ<3 για πάντα!!!! 😉

    Σχολιάστε
  • 9 Ιουνίου 2015, 10:57
    Permalink

    Και οι κιθάρες δεν θα λείψουν και όλα τα μουσικά όργανα και οι χαρούμενες καρδιές μας από μια τέτοια εκδρομή!! Και μην ξεχνάτε: αυτή η εκδρομή θα είναι μια πρόγευση του αγαπημένου μας Ελληνικού!!!

    Σχολιάστε
  • 9 Ιουνίου 2015, 11:23
    Permalink

    Φυσικά και θα πάμε όλες στην εκδρομή,τα χάνουμε άλλωστε αυτά;;;
    Άσχετο,αλλά 10 μέρες μέχρι την εκδρομή,35 μέρες μέχρι την κατασκηνωση του γυμνασίου και 46 μέρες μέχρι την κατασκήνωση του λυκείου!!

    Σχολιάστε
  • 10 Ιουνίου 2015, 10:22
    Permalink

    Καιιιι 45 ημέρες για την ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ του λυκείου❤ Άντε πια δεν αντέχω αλλη αναμoνή

    Σχολιάστε
  • 10 Ιουνίου 2015, 10:38
    Permalink

    Ναι!! Πρέπει ν’αρχίσουμε το μέτρημα και πάλι!! Παιδιά, ποιός θα ξεκινήσει;;;

    Σχολιάστε
  • 10 Ιουνίου 2015, 13:49
    Permalink

    Το αναλαμβάνω εγώ αν θέλετε!!
    9 μέρες για την εκδρομή,34 για την κατασκήνωση του γυμνασίου και 45 για του λυκείου!

    Σχολιάστε
  • 11 Ιουνίου 2015, 13:55
    Permalink

    Έτσι, μπράβο! Να μας κρατάς ενήμερες καθημερινά για να μην ξεχαστούμε ούτε λεπτό!!!

    Σχολιάστε
  • 11 Ιουνίου 2015, 16:33
    Permalink

    Καιιιι 10 μέρες για τις εγγραφές να μην ξεχνιόμαστε

    Σχολιάστε
  • 12 Ιουνίου 2015, 09:59
    Permalink

    Βέβαια!! Χωρίς τις εγγραφές δεν πάμε πουθενά!!

    Σχολιάστε
  • 12 Ιουνίου 2015, 23:57
    Permalink

    Από σήμερα έχουμε:
    7 μέρες μέχρι την εκδρομή
    9 μέρες μέχρι τις εγγραφές
    32 μέρες μέχρι την κατασκήνωση του γυμνασίου
    43 μέρες μέχρι την κατασκήνωση του λύκειου!

    Σχολιάστε
  • 14 Ιουνίου 2015, 01:30
    Permalink

    6 μέρες για την εκδρομή
    8 ημέρες για τις εγγραφές
    31 μέρες για την κατασκήνωση του γυμνασίου
    42 για του λύκειου!
    Επίσης,αύριο,14/6 είναι μια πολύ σημαντική μέρα!Τιμάμε τον Προφήτη Ελισσαιο,κι εμείς οι Ανδρειες,που μαζί με τον προφήτη Ηλία τους είχαμε προστάτες,γιορτάζουμε!!

    Σχολιάστε
  • 14 Ιουνίου 2015, 19:30
    Permalink

    Χρονια μας πολλα!
    ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑΙ ΡΩΤΑ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΥ. ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΔΗΜΟΝΩΩΩ

    Σχολιάστε
  • 14 Ιουνίου 2015, 19:53
    Permalink

    Και για να βοηθήσω 41 μέρες για την κατασκήνωση του λυκείου ή αλλιώς 6 εβδομάδες α και 12 ώρες και κάτι λεπτά και κάτι δευτερόλεπτα και κάτι κλάσματα

    Σχολιάστε
  • 14 Ιουνίου 2015, 19:55
    Permalink

    Χαχαχαχαχα και κλασικά εχουνε γεμίσει τα σχόλια απο ΑΝΔΡΙΕΣ χαχαχα πόσο σας αγαπωωωω ❤

    Σχολιάστε
  • 15 Ιουνίου 2015, 10:20
    Permalink

    Χρόνια Πολλά, Ανδρείες κι ευχαριστούμε για την πλήρη ημερολογιακή ενημέρωση!!!

    Σχολιάστε
  • 15 Ιουνίου 2015, 15:04
    Permalink

    Καλημεεεερα και σήμερα! Άλλη μια μέρα μας φέρνει πιο κοντά στο υπεραγαπημένο μας ΕΛΛΗΝΙΚΟ γιαυτο 40 μέρες για την κατασκήνωση του λυκείου ή αλλιώς 960 ώρες μέχρι να ξαναδούμε το Ελληνικό μας!

    Σχολιάστε
  • 19 Ιουνίου 2015, 22:45
    Permalink

    Μια ακόμα μοναδική ανάμνηση… Που θα μας μείνει για πάντα άλλη μια εκδρομή αξέχαστη.! Καιιιι ακομα 35 μέρες για την ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗΗΗΗΗ

    Σχολιάστε
  • 27 Ιουνίου 2015, 12:30
    Permalink

    Δεν μπορώ να περιμένω άλλο μέχρι την κατασκήνωση:( άντε να περασουν οι μέρες✔

    Σχολιάστε
  • 28 Ιουνίου 2015, 14:28
    Permalink

    Παιδιά η ΚΙΘΑΡΑ επιστρέφει δυναμικά στην όμορφη παρέα σας και περιμένει ,τι άλλο;,την ημέρα που θα βρεθεί ξανά στο Ελληνικό!!!!!

    Σχολιάστε
  • 29 Ιουνίου 2015, 17:45
    Permalink

    Αγαπητή κιθάρα. Έχω και εγώ μια κιθάρα που ανυπομονεί για την κατασκήνωσή μας! Αλλά ακόμα περισσότερο έχω μια καρδιά που ΑΔΗΜΟΝΕΙ για την ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ!

    Σχολιάστε
  • 1 Ιουλίου 2015, 10:16
    Permalink

    Και επιτέλους υποδεχόμαστε όλο χαρά τον πολύ αγαπημένο μας Ιούλιο άντε κουράγιο μπαίνουμε σιγά σιγά σε τελική ευθεία για την κατασκήνωση! Ave Ioulie.

    Σχολιάστε
  • 12 Ιουλίου 2015, 11:41
    Permalink

    ΔΥΟ μέρες ακόμα υπομονή!!!!αχχχχ δεν μπορώ να περιμένω άλλο! ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!

    Σχολιάστε
  • 13 Ιουλίου 2015, 12:33
    Permalink

    Αχχχ πόσο ζηλεύω το γυμνάσιο!!! Υπομονή παιδιά για μας έμειναν άλλες 12 ημέρες! ΥΠΟΜΟΝΗ…

    Σχολιάστε
  • 14 Ιουλίου 2015, 15:52
    Permalink

    Όντως…Τώρα θα κάνουν σιωπητήριο(χαχα!) τρόπος του λέγειν…

    Σχολιάστε
  • 18 Ιουλίου 2015, 14:13
    Permalink

    Και σιγα σιγα μπαινουμε στην τελικη ευθεια 7 μερες εμειναν αχχ… Αντε αντε να περασουν!

    Σχολιάστε
  • 21 Ιουλίου 2015, 08:42
    Permalink

    95,8 ειναι οι ωρες και τα λεπτά που απομενουν για το Ελληνικό μας!

    Σχολιάστε
    • 22 Ιουλίου 2015, 22:56
      Permalink

      Μη μας αγχώνετε!!! έχουμε ακόμα να ετοιμάσουμε……!!

      Σχολιάστε
    • 24 Ιουλίου 2015, 00:08
      Permalink

      Να αγχωσω εγω λίγο ακόμα???31 ώρες μέχρι το Ελληνικόοοοοο μας!!!

      Σχολιάστε
  • 24 Ιουλίου 2015, 08:21
    Permalink

    Αααααα μια μερα εμεινε 1 και μονο μια! Ελληνικο σου ερχομαστε! Ψηλα οι σημαιες ψηλα οι καρδιες ψηλα το λαβαρο του σταυρου για να φωναξουμε στον εχθρο πως οι ΑΝΔΡΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!