Επίσκεψη Μητροπολίτου Κορίνθου στο Ελληνικό

Το πρωί της Δευτέρας 4 Αυγούστου 2014 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κορίνθου κ.κ.Διονύσιος επισκέφθηκε κατόπιν προσκλήσεως τις κατασκηνώσεις του Ελληνικού. Εκεί αφού μίλησε στις Χαρούμενες Αγωνίστριες Λυκείου, που αυτήν την περίοδο φιλοξενούνται εκεί, ξεναγήθηκε από τους υπευθύνους της κατασκηνώσεως στον χώρο και παρακάθισε σε τράπεζα που του προσφέρθηκε.

 

πηγή: Ι.Μ.Κορίνθου

Facebooktwitterpinterestmail

37 thoughts on “Επίσκεψη Μητροπολίτου Κορίνθου στο Ελληνικό

  • 8 Αυγούστου 2014, 13:12
    Permalink

    Γυρίσαμε και ήδη το Ελληνικό μας λείπει!!!!Έχουν περάσει μόνο 3,5 ώρες από τότε που φύγαμε από τον αγαπημένο μας τόπο και ήδη μου φαίνονται αιώνας!!!Αγάπη,Ομολογία,Ειρήνη,ΑΝΕΞΙΚΑΚΙΑ,ΝΙΚΗ,Ενότητα μου λείπεται!!!!!Αλλά οι Χ.Α Λυκείου ξέρουν κάτι παραπάνω από τις Χ.Α Γυμνασίου….ας πούμε για την μετακατασκηνωτική….Οι ανακοινώσεις θα γίνουν επίσημα από το αρχηγείο!!!!Περιμένουμε….
    Υ.Γ.Χαρούμενες Αγωνίστριες Λυκείου μην το μαρτυρήσετε ακόμη;);)

    Σχολιάστε
    • 9 Αυγούστου 2014, 15:14
      Permalink

      Μετά από την συνέντευξη που έδωσες στο τελευταίο σιωπητήριο νομίζω ότι καρφώνεσαι λίγο με τα κεφαλαία γράμματα…..σωστά???

      Σχολιάστε
    • 10 Αυγούστου 2014, 09:50
      Permalink

      Ίσως…αλλά αυτά τα περί συνέντευξης τα ξέρει μόνο η ομάδα μας!!Εεεεεε;;;;;Εξάλλου μου λείπεται όλες πάρα πολύ και να φανταστείς έχουν περάσει μόνο 2 μέρες!!!Έρχεται όμως η μετακατασκηνωτική,τη βλέπω καταφτάνει…..Και έτσι θα ξανασυναντηθούμε όλες μαζί!!!Και όταν λέω όλες εννοώ ΟΛΕΣ.Δεν πιστεύω να λείψει καμία;;

      Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 12:14
    Permalink

    Βλέπω κάτι που αρχίζει από… Μ ,ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ!
    Το γυμνάσιο πάντως για να τη δει πρέπει να περιμένει ακόμα λίγο.Τι να γίνεται άραγε αυτή τη στιγμή πάνω στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ; Ποια ομάδα θα πάει να στρώσει για μεσημεριανό?

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 15:11
    Permalink

    Χαίρετε εν Κυρίω πάντοτε!!!!!
    Το καλύτερο σύνθημα που είχαμε ποτέ!!!!
    Περιμένουμε κι εμείς φώτο από την υπέροχη κατασκήνωση….
    Όσο για την μετακατασκηνωτική……ΧΑ γυμνασίου κρατηθείτε…..δεν ξέρετε τι μας περιμένει………….

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 15:48
    Permalink

    Υπέροχη ήταν η τελευταία μας κατασκηνωτική περίοδος στο Ελληνικό, ως ομαδόπουλα… Ανυπομονούμε τώρα για την μετακατασκηνωτική❗
    Το Ελληνικό έχει αρχίσει ήδη να μας λείπει…

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 16:32
    Permalink

    Α ναι; Α ναι; Α ναι!Η μετακατασκηνωτική έρχεται!!!!!!!! !) !) !)
    (Ίσως λίγο μακρύτερα από το Ελληνικό)

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 17:19
    Permalink

    Κάθε λεπτό που περνά σκέφτομαι το αγαπημένο μας Ελληνικό!!! Ελληνικό είσαι κομμάτι της καρδιάς μας…

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 20:29
    Permalink

    Ήταν απλά τέλεια προλαβαίνουμε ακόμα να ξαναπάμε?

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2014, 12:33
    Permalink

    Αγαπημένο μου Ελληνικό…μου λείπεις τόσο μα τόσο πολύ!!!!!!
    Ευελπιστώ να έρθω και στη μετακατασκηνωτική…που δεν αργεί…!!!!

    Σχολιάστε
    • 12 Αυγούστου 2014, 08:40
      Permalink

      ΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ love, το είπα και το ξαναλέω, μας έμαθες 3 βασικά πράγματα στην κατασκήνωση!
      1. Ας ψυθιρίσει έλεος
      2. Είσαι “love”!
      3.”Πάρε από εμένα το ποτήρι αυτό, δώσ’ το δίπλα σου και κάνε όπως κι εγώ”!
      Ευχαριστούμε και..περιμένουμε καινούριες γνώσεις στην..ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ!

      Σχολιάστε
    • 12 Αυγούστου 2014, 10:57
      Permalink

      ΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ love,μας λείπεις και πιο πολύ μας λείπουν οι ατάκες σου!!!Είσαι η my love και το ξέρεις!!!!Σε περιμένουμε στην μετακατασκηνωτική…..
      Βασίλισσα της εκκλησιάς σε κράζει η καμπάνα
      μα η καρδιά μου Δέσποινα αυτή σε κράζει μάνα!!!!
      Αφιερωμένο στην ΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ love!

      Σχολιάστε
    • 12 Αυγούστου 2014, 11:02
      Permalink

      Ααααα το παιχνίδι με το ποτήρι έχει κάνει μεγάλη επιτυχία και στην ομάδα της Ανεξικακίας και στην ομάδα της Ενότητας!!!
      ΑΝΕΞΙΚΑΚΙΑΑΑΑΑ,ΕΝΟΤΗΤΑΑΑΑΑ προπονηθείτε καλά γιατί στην μετακατασκηνωτική προβλέπεται μεγάλη κόντρα!!!Ποια ομάδα θα κερδίσειιιιι;;;;;

      Σχολιάστε
    • 13 Αυγούστου 2014, 22:59
      Permalink

      Ποια ομάδα άραγε???…η ΝΙΚΗ πάντως είναι με το μέρος μας!!!…

      Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2014, 22:13
    Permalink

    Η ιστοσελίδα φωνάζει ΝΙΚΗ! Χαιρετώ όλα τα αξιότιμα μέλη της!(Αν μπορεί η Ειρήνη λίγη σαλατούλα ή φρούτο να δώσει, καλό θα ήταν, 13 παιδιά είναι αυτά!)

    Σχολιάστε
    • 11 Αυγούστου 2014, 18:40
      Permalink

      Αν γίνεται η σαλατούλα να έχει και κρεμμύδια μέσα γιατί κάποιες κάποιες δεν μπορούν χωρίς αυτά……

      Σχολιάστε
    • 12 Αυγούστου 2014, 08:37
      Permalink

      APPROVE για τα κρεμμύδια, πολύ σωστή παρατήρηση!
      Αλήθεια δεσποινίς, 13 στόματα?!

      Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 08:42
    Permalink

    Δεν ξέρω τι να πω; Ήταν μια αξέχαστη χρονιά! Καλύτερη απ´ όλες τις άλλες. Δεν ήθελα να τελειώσει. Η προσγείωση ήταν τόσο απότομη. Αχ, Ελληνικό, ζεις μέσα μου και θα ζεις για πάντα!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 10:07
    Permalink

    S.O.S.!!!!!!!!!Οι ΧΑ Λυκείου ζητούν απεγνωσμένα βοήθεια! Δεχόμαστε πιέσεις και απειλές από τις ΧΑ γυμνασίου σχετικά με την μετακατασκηνωτική!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 13:29
    Permalink

    Συναίσθημα αγάπης και χαράς ένα μεγάλο ευχαριστώ στέλνει η Νίκη προς εσάς σ όλον τον κόσμο θέλω να πω . Η κάθε πριγκιπέσα απ την ομάδα μέσα , πολλά χαιρετίσματα στέλνει και την νίκη την προσμένει ! NIKH !!!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 13:45
    Permalink

    Ήταν η καλύτερη χρονιά !!! Καλές μας ομαδάρχισσες και καλο μας αρχηγείο σας ευχαριστούμε για τις ανεπανάληπτες στιγμες που ζήσαμε !! Ανυπομονούμε για τη μετακατασκηνωτική !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Α και ΠΟ και ΦΟΙ και ΤΕΣ ΑΠΟΦΟΙΤΕΣ !!!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 20:31
    Permalink

    Νίκη το αρχηγείο του γυμνασίου υποστηρίζει πως όλα αυτά που ακούγονται περί μετακατασκηνωτικής είναι φήμες και πως τίποτα ακόμη δεν είναι σίγουρο!!!Τι λέτε να γίνεται;;;;;
    Καλό μας αρχηγείο που είστε;;;;Το γυμνάσιο μας διαψεύδει πείτε κάτι υποστηρίξτε μας!!!Περιμένουμεεεεεεε με ανυπομονησίααααα!!!!!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 16:40
    Permalink

    Χα!Χα!Χα!Τα γυμνασιάκια μάλλον έχουν μπερδευτεί πολύ…
    Όμως τα πράγματα είναι πολύ απλά…
    Η Νίκη θέλει Κ. !!!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 16:44
    Permalink

    Μα δεν μπορώ…
    Αφού το Ελληνικό είναι love !!!! ε> ε> ε>

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 00:16
    Permalink

    Πάντως και φήμες να είναι…..Εντάξει είναι ελκυστικός ο προορισμός αλλά σαν το Ελληνικό τίποτα! Εξάλλου στην κατασκήνωση θα μπορούμε να παίξουμε και κανένα μπασκετάκι…..

    Σχολιάστε
    • 13 Αυγούστου 2014, 10:17
      Permalink

      Εννοείται μόνο μπασκετάκι,μπασκετάκια να λες,και ποδόσφαιρο!!!Ναι ναι συμφωνώ απολύτως το ΕΛΛΗΝΙΚΟ δεν συγκρίνεται με κανέναν άλλο προορισμό!!!!Άσε που στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ το βράδυ θα έχουμε το ελεύθερο να ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ μια συγκεκριμένη ώρα,ενώ σε ένα ξενοδοχείο….
      Και το κυριότερο αν πάμε ΕΛΛΗΝΙΚΟ θα συναντηθούμε με το αγαπημένο μας γυμνάσιο που ήδη νοερά έχει μετατρέψει το μέρος σε πλοίο και περιμένει να σαλπάρει…..
      Τι λέτε οι υπόλοιπες;;;Θέλετε αντί για…….να πάμε ΕΛΛΗΝΙΚΟ;;;;

      Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 10:09
    Permalink

    Λοιπόν η ΝΙΚΗ θα είναι ευχαριστημένη με όποια απόφαση και αν παρθεί!!Αρκεί η μετακατασκηνωτική να γίνει τις μέρες που είχαν ανακοινωθεί στο Λύκειο!!!Γυμνάσιο μην ανησυχείτε μετακατασκηνωτική θα γίνει το θέμα είναι πού θα πάει το γυμνάσιο και πού θα πάει το Λύκειο!!!!Εμείς περιμένουμεεεε…..και ελπίζουμε να γίνει το καλύτερο!!!!

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 12:28
    Permalink

    Καλά όλα αυτά που λέτε περί μετακατασκηνωτικής, αλλά…σαν τον … αέρα..δυστυχώς τίποτα!
    Περιμένουμε όμως και τα video και τις αναμνήσεις μας από το ΕΛΛΗΝΙΚΟ 2014!!!
    Όλο το φωτογραφικό υλικό θα ευωδιάζει το φετινό μας σύνθημα..Χαίρετε εν Κυρίω πάντοτε!!

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 14:46
    Permalink

    Έχω μια απορία…όποιος κι αν είναι τελικά ο προορισμός για ποιο λόγο πάμε μόνο 2 μέρες???Εμείς καλομάθαμε από την περσινή εκδρομή!!!!

    Σχολιάστε
    • 13 Αυγούστου 2014, 21:41
      Permalink

      Σωστό και αυτό…..Αν τελικά πάμε μετακατασκηνωτική στο Ελληνικό την ημερομηνία που έχει ορισθεί να γίνει μετακατασκηνωτική στ..????…τότε ίσως να κερδίσουμε ακόμα ένα βράδυ στην αγαπημένη μας κατασκήνωση αφού είναι πιο κοντινός προορισμός!!!Και έτσι να περάσουμε 3 βραδινά και 2 πρωινά όλες μαζί!!!!Τι λέτε;;;;Συμφωνείτε;;;

      Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 23:02
    Permalink

    Ανυπομονούμε για τις φωτογραφίες και τις ηχογραφήσεις του φετινού Ελληνικού..! Πρέπει να παραδεχθούμε, ότι το γυμνάσιο μπορεί να μην ξέρει τον φετινό, ας ελπίσουμε τριήμερο προορισμό μας, για την μετακατασκηνωτική (..!), αλλά σε αυτόν τον τομέα, είναι εμφανές πως υπερέχει ικανοποιητικά.
    Αρχηγείο, τι γίνεται;
    Δώστε μας την ευκαιρία να αναπωλήσουμε λίγο τις μέρες μας από το Ελληνικό! Αφού θα το ανταμώσουμε ξανά σε ένα χρόνο…ή μήπως όχι..; Ή μήπως επιφυλάσσεται κάποια χειμερινή έκπληξη..;

    Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 08:35
    Permalink

    Αγάπη-Ομολογία! Τώρα που σε λίγο θα σαλπάρουμε για κάπου πιο μακριά, Ελληνικό να ξέρεις θα σε θυμόμαστε ΠΑΝΤΑ!!! Μη μας ξεχάσετε ομαδάρχισσες της καρδιάς μας.

    Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 09:21
    Permalink

    Η καρδιά μου είναι γεμάτη, πραγματικά γεμάτη.
    Θέλω τόσα να πω, μα δεν έχω λόγια να εκφραστώ.
    Ελληνικό σε αγαπώ.

    Φέτος ήταν, νομίζω, η καλύτερη χρονιά.
    Ένα αρχηγείο πολύ ταιριαστό.
    Ένα ομαδαρχείο που πετούσε κυριολεκτικά.
    Κουζίνα σουπερ. Μου φάνηκαν οι κυρίες σας άγγελοι.

    Σας κρατάω όλες μέσα μου και προχωρώ.
    Εύχεστε να μείνω πάντα κοντά Του. Αυτό με δίδαξε αυτή η Κατασκήνωση. Πως μόνο κοντά Του η ζωή είναι όμορφη και γεμάτη. Ελπίζω στο έλεός Του.

    Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 10:19
    Permalink

    Αύριο συμπληρώνεται μια εβδομάδα από τότε που γυρίσαμε…Τα σχόλια έχουν ξεπεράσει τα 30 και…..καμμιά ανταπόκριση?Δύο πράγματα θέλουμε:
    1)Φώτο από Ελληνικό!!!!!!
    2)Τι θα γίνει με την πολυσυζητημένη εκδρομή????
    Περιμένουμε………..

    Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 11:36
    Permalink

    Και κάτι ακόμα… Θυμάστε για το στίχο που μας ανέφεραν και την ευχή που μας έδωσαν να κρατήσουμε ό,τι παιδιάτικο μέσα μας. Το βρήκα και νομίζω πως πρέπει όλες να το δείτε. Το συζητούσαμε στην Κατασκήνωση που θα το βρούμε.

    Ό,τι έχεις μέσα σου παιδιάτικο

    Ό,τι έχεις μέσα σου παιδιάτικο
    σα θησαυρό να το φυλάξεις
    τους λογισμούς, τους πόθους σου άλλαξε,
    μ’ αυτό ποτέ να μην αλλάξεις.

    Όποτε της ζωής τα ψεύτικα
    κι άσχημα, σφίγγουν την καρδιά σου,
    μέσα σ’ ό,τι φύλαξες παιδιάτικο
    θα βρίσκεις την παρηγοριά σου.

    Κι όταν χλωροφυλλιάσει η όψη σου
    και στα μαλλιά σου πέσουν χιόνια,
    μόνο ό,τι φύλαξες παιδιάτικο
    θα μείνει απείραχτο απ’ τα χρόνια.
    Γεώργιος Δροσίνης