Ελληνικό 2014 – Με μια ψυχή

Παιχνίδια…

Τραγούδια…

Συζητήσεις…

Ψυχαγωγίες…

Αναβάσεις…

Προσευχή…

Και φέτος στο Ελληνικό τα ζήσαμε όλα…Με μια ψυχή…!

Και το αίτημα όλων μας: να επιστρέψουμε στην κατασκήνωσή μας!

Ας πάρουμε μια πρώτη γεύση από το Ελληνικό 2014 με το φετινό μας ύμνο και το τραγούδι “Είμαστε από το σώμα σου τα μέλη σου” όπως τα ηχογραφήσαμε στην κατασκήνωση!

Facebooktwitterpinterestmail

36 thoughts on “Ελληνικό 2014 – Με μια ψυχή

  • 29 Ιούλιος 2014, 18:39
    Permalink

    περάσαμε υπέροχα φέτος στο Ελληνικό, ποτέ δεν θα ξεχάσουμε τα όσα ζήσαμε. Ειδικά εμείς που τώρα αποχαιρετούμε το Γυμνάσιο θα θυμόμαστε αυτές τις 12 ημέρες με μια γλυκιά νοσταλγία! Καλή αντάμωση στην κατασκήνωση ΧΑ Λυκείου Ελληνικό 2015…

    Σχολιάστε
  • 29 Ιούλιος 2014, 21:13
    Permalink

    Μπορούμε πλέον να κάνουμε την εμφάνισή μας!!!
    Και η φετινή κατασκήνωση ήταν ξεχωριστή!!!
    Συμπορευθήκαμε όλες μαζί για 13 ημέρες ”με μια ψυχή”!!!
    Οι ομάδες, τα παιχνίδια,οι συζητήσεις μας, τα τραγούδια μας αλλά και οι λατρευτικές μας ευκαιρίες ήταν όλα απερίγραπτα υπέροχα!!!
    Και ας μην μιλήσουμε για τις ψυχαγωγίες……..
    13 ημέρες γέλιου, χαράς, παιχνιδιού και ανεπανάληπτων στιγμών στο σπιτάκι, στην τραπεζαρία, στο καστράκι και στα γήπεδα. Η κάθε μέρα ήταν ένα πανηγύρι! Και η ένθερμη κι έμψυχη προσευχή μας στο ναό κάθε μέρα μας γέμισε δύναμη για τον αγώνα που μας περιμένει τον Σεπτέμβριο… Οι καρδιές μας ανανεώθηκαν κι ανυψώθηκαν στον ουρανό.. Πήραμε γαλήνη, φώτιση, κουράγιο, χαρά και νιώσαμε ενωμένες, αδελφωμένες. Για άλλη μια φορά το Ελληνικό μάς έδειξε το μεγαλείο του!!! Να ευχαριστήσουμε θερμά το αγαπημένο μας αρχηγείο, τις καλές μας ομαδάρχισσες, τις κυρίες μας και τη διαχείρηση για τον κόπο τους και τον αγώνα τους έτσι ώστε να ζήσουμε 13 ημέρες ”στα ψηλά”. Και πάνω από όλα να δοξάζουμε το Θεό που κάθε χρόνο μας δίνει τη δυνατότητα να βρισκόμαστε στον ευλογημένο αυτό τόπο!
    Δεν τελειώνουμε όμως εδώ, έτσι??? Περιμένουμε κι άλλα συναρπαστικά στιγμιότυπα και φωτογραφίες απ’ την ζωή μας αυτές τις 13 μέρες!
    Και τι θα γίνει με τη μετακατασκηνωτική εκδρομή που όλες περιμένουμε με ανυπομονησία???
    Αρχηγέ, περιμένουμε πληροφορίες!!!
    Περιμένουμεεεεεεε!!!!!…………

    Σχολιάστε
  • 29 Ιούλιος 2014, 22:35
    Permalink

    Επιτέλους!!!!Το πόσο ανυπομονούσα για αυτά τα τραγούδια/φώτο!!!Η φετινή κατασκήνωση ήταν φανταστική με όλη τη σημασία της λέξης (κ πάω πρώτη φορά!!).Παιχνίδια (πειρατές….διάστημα…επαγγέλματα…παραμύθια) τραγούδια,γέλια!!!!Από τώρα ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση μας!!!!
    Θέλω κι άλλοοοο!!!!!

    Σχολιάστε
  • 29 Ιούλιος 2014, 22:46
    Permalink

    Καλά μιλάμε στο Ελλήνικο όλοι μας περάσαμε υπέροχα!!Γνωρίσαμε καινούργιους φίλους,παίξαμε τέλεια παιχνίδια και βέβαια είχαμε καταπληκτικό φαγητό!!! Θα μας λείψουν πολύ αυτές οι μέρες!! Αλλάάάά…. μας περιμένει και η μετακατασκηνωτική έτσιιι????Περιμένουμε με πολλή ανυπομονησία….!!!!

    Σχολιάστε
  • 30 Ιούλιος 2014, 12:46
    Permalink

    Τι να πούμε για το ωραίο βιντεάκι! Ευχαριστούμε πολύ!! Μας συγκινήσατε καθώς ακούγαμε και βλέπαμε να ξαναζωντανεύουν οι υπέροχες αναμνήσεις μας! 12 μέρες απίθανες μέσα στον Παράδεισο που λέγεται ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!! Θα μείνουν για πάντα χαραγμένες στην καρδιά μας! Και του χρόνου!!

    Σχολιάστε
  • 30 Ιούλιος 2014, 18:21
    Permalink

    Δεν νομίζω να μην πέρασε κανείς υπέροχα φέτος!!Ανδρείες, σταθερές,διακόνισσες,ομολογήτριες,σύμψυχες,αγωνίστριες και οι γειτόνισσες Ευάρεστες γίναμε όλες μαζί μια ψυχή! Ανυπομονούμε για την μετακατασκηνωτική!!!Αρηγείο μας,μην μας κρατάτε σε αγωνία!

    Σχολιάστε
  • 30 Ιούλιος 2014, 22:25
    Permalink

    Για άλλη μια φορά ήταν τέλεια στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!!
    ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ……δεν μας αρκεί μόνο αυτό το βιντεο για να πείσουμε τους άλλους, ότι περάσαμε ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ =)

    Υ.Γ Η μέρες περνούν
    ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ???????????
    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ………

    Σχολιάστε
    • 2 Αυγ 2014, 21:57
      Permalink

      Όλες οι ομαδαρχισες να περάσετε ωραιότατα σε αυτές τις 31 ημέρες!!Και το αρχηγείο επίσης!!! Αλλάάά δεν γλιτώνετε από εμάς γιατί μας περιμένει και η μετακατασκηνωτικήήηηή!!Ανυπομονούμε με πολύ αγωνία!!

      Σχολιάστε
    • 3 Αυγ 2014, 12:12
      Permalink

      Ισχύει ότι περιμένουμε τη μετακατασκηνωτική. Αρχηγείο περιμένουμε!!!! : )

      Σχολιάστε
  • 31 Ιούλιος 2014, 13:01
    Permalink

    Στο Ελληνικό περάσαμε υπέροχα!!! Και ειδικά μαζί με την κ.Χαρίτου!Όλοι μας κάναμε καινούργιες φιλίες και παίξαμε τέλεια παιχνίδια αλλά και φάγαμε καταπληκτικά φαγητό!!!Ανυπομονούμε όλοι με πολλή αγωνία για την μετακατασκηνωτική!!Περάσαμε ΩΡΑΙΟΤΑΤΑΑΑΑ!!!

    Σχολιάστε
    • 1 Αυγ 2014, 16:06
      Permalink

      ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΣ, Ανδρείες, Σταθερές, Διακόνισσες, Ομολογήτριες, Σύμψυχες και Ευάρεστες ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!! Να έχετε 31 ΩΡΑΙΟΤΑΤΕΣ ημέρες

      Σχολιάστε
    • 2 Αυγ 2014, 18:12
      Permalink

      Στις Ενωμένες δεν έχει καλό μήνα;;!
      Καλό μήνα αγαπητά μας παιδιά!!!
      Να συνεχίζεται η Κατασκήνωση στις καρδιές μας!!!

      Σχολιάστε
    • 3 Αυγ 2014, 11:40
      Permalink

      Και το καλύτερο στο τέλος!!!=)
      ΕΝΩΜΕΝΕΣ να έχετε 28 ΩΡΑΙΟΤΑΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!!!

      Σχολιάστε
    • 3 Αυγ 2014, 11:48
      Permalink

      Και στις ενωμένες φυσικά!!Θα είχαμε κατασκήνωση χωρίς αυτές?????

      Σχολιάστε
    • 3 Αυγ 2014, 22:22
      Permalink

      Ενωμένες και ομαδάρχισες και όλα τα παιδιά της κατασκήνωσης σας εύχομαι καλό καλοκαίρι!!Αλλάάά……. μας περιμένει και η μετακατασκηνωτικήήή!!!!!
      ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!

      Σχολιάστε
    • 4 Αυγ 2014, 01:18
      Permalink

      Αύριο πάω στο χωριό μου σας εύχομαι σε όλες σας ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΤΕ ΩΡΑΙΌΤΑΤΑΑΑ!! !!θα ξαναιδωθούμε στην μετακατασκηνωτική έέέτσιιι???!!ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΤΕ!!

      Σχολιάστε
    • 4 Αυγ 2014, 10:27
      Permalink

      Φυσικά δεν γλιτώνετε απο εμάς.
      ΓΙΑΤΙ κατασκήνωση χωρίς ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΣ
      ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!=)

      Σχολιάστε
    • 22 Αυγ 2014, 20:28
      Permalink

      Γειά σε όλους σας!Είμαι στο χωριό μου,ανυπομονώ πως και πως να ξαναειδοθούμε στην μετακατασκηνωτική.Περάσαμε ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ και κάναμε καινούριες φιλίες!Σας χαιρετώ και σας στέλνω πολλά φιλάκια!
      Υ.Γ.Από τις δύο χαρούμενες αγωνίστριες Άννα και Βασούλα!!

      Σχολιάστε
  • 31 Ιούλιος 2014, 14:21
    Permalink

    Φέτος περάσαμε απλά υπέροχα…Γνωρίσαμε καινούργια κορίτσια,παίξαμε τα διασκεδαστικά παιχνίδια του Ελληνικού,πήραμε μέρος στους πανελληνικούς,συζητήσαμε για ενδιαφέροντα θέματα,τραγουδήσαμε κάτω από το φώς των αστεριών και τέλος γευτήκαμε τα νοστιμότατα φαγητά του ελληνικού της καρδιάς μας.Όμως δεν πιστεύω να σταματήσουμε εκεί…Περιμένουμε με ανυπομονησία την μετακατασκηνωτική 2014..Αρχηγείο,αν νομίζετε ότι το Σεπτέμβριο θα γλιτώσετε από τις διακόνισσες κάνετε λάθος…=)

    Σχολιάστε
  • 2 Αυγ 2014, 14:06
    Permalink

    ΑΧ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΟΥ, σ’ είδα χτες στ’ όνειρο μου, να φαντάζεις σαν λουλούδι, στης Κορίνθου τις κορφές!

    Σχολιάστε
  • 2 Αυγ 2014, 14:12
    Permalink

    Μας τρώει η αγωνία καλό μας αρχηγείο πείτε μας για την μετακατασκηνωτική! Αφού σας το ζητάμε ΜΕ ΜΙΑ ΨΥΧΗ! Πείτε μας κάτι για την μετακατασκηνωτική! 😀

    Σχολιάστε
    • 3 Αυγ 2014, 11:47
      Permalink

      Βλέπετε,αγαπητό μας αρχηγείο πόσο πολύ θέλουμε τη μετακατασκηνωτική!!!Σας παρακαλούμε πείτε μας!Πότε θα γίνει η δυναμική επανένωση ΜΕ ΜΙΑ ΨΥΧΗ???

      Σχολιάστε
  • 4 Αυγ 2014, 10:17
    Permalink

    ΟιΧ.Α λυκείου κοντεύουν να έρθουνε,μήπως είναι καιρός να μας πείτε τις ημερομηνίες για την ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ εεεεεεεεεεεεεεε……
    Υ.Γ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ………

    Σχολιάστε
  • 4 Αυγ 2014, 10:31
    Permalink

    Αρχηγείο δεν μας λέτε για την μετακατασκηνωτική.
    Κανένα βίντεο θα βάλετε.
    Υ.Γ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ……..

    Σχολιάστε
  • 4 Αυγ 2014, 22:01
    Permalink

    Το βίντεο μας μεταφέρει νοερά στο Ελληνικό!!! Εμείς θέλουμε να μεταφερθούμε και σωματικά!!! Με μια ψυχή περιμένουμε!!!Πότε θα έρθει η ώρα κι η στιγμή να βρεθούμε ξανά στη δική μας Θαβώρεια κορφή όπου κάθε μία ψυχή θα ζήσει τη δική της μεταμόρφωση;;;

    Σχολιάστε
  • 5 Αυγ 2014, 11:16
    Permalink

    Πάντα για να γίνει κάτι καλό θέλει μεράκι, έμπνευση, καλή προετοιμασία, και πρωτοτυπία.
    Επομένως και η μετακατασκηνωτική θέλει το χρόνο της…

    Σχολιάστε
  • 6 Αυγ 2014, 10:56
    Permalink

    Καλημέρααααα….είναι μια ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΜΕΡΑ.
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!!!!!=) =)

    Σχολιάστε
  • 6 Αυγ 2014, 11:15
    Permalink

    Χρόνια Πολλά Ελληνικό μας!!!!!!
    Εμείς συνεχίζουμε να ζούμε την κατασκήνωση μες στην καρδιά μας κι ας μην είμαστε εκεί…μέχρι την μετακατασκηνωτικήηηηηη!!!

    Σχολιάστε
  • 6 Αυγ 2014, 15:12
    Permalink

    Εδώ βροχερό Αθαμάνιο!!Χαιρετούμε όλα τα αγαπημένα μας παιδιά και φυσικά.. το σπίνο μας!Να χαιρόμαστε το Ελληνικό μας και μακάρι να μεταμορφωνουμε εμάς και τους γύρω μας και να ζούμε πάντα το φως και τη χαρά της Μεταμόρφωσης κοντά στην Χριστό μας!
    Σπίνε.. Ναι, μας αρέσει το ψαλσιμό σου αλλά.. Περιμένουμε κι αααααάλλα! 😉

    Σχολιάστε
  • 6 Αυγ 2014, 17:51
    Permalink

    Έχουν περάσει 11 ημέρες από τότε που φύγαμε από το αγαπημένο μας Ελληνικό και είδη μας έχει λείψει!…περάσαμε τις πιο ωραιότατες μέρες μας!!Σαν χθές θυμάμαι τους αγώνες που κάναμε,τις γιορτές που πραγματοποιήσαμε,τους χορούς μας… ΌΛΑ θα μου μείνουν ΑΞΈΧΑΣΤΑ!!!
    Έιναι ΠΟΛΎ ΆΔΙΚΟ που κάτσαμε ΜΌΝΟ 13 μέρες έπρεπε να κάτσουμε ΌΛΟ τον Ιούλιο…τουλάχιστον!!!

    Τώρα περιμένουμε με πολύ ανυπομονησία την μετακατασκηνωτική!!.. Ελπίζω η μετακατασκηνωτική να μην είναι ΜΌΝΟ 3 μέρες!!!ΜΑΚΆΡΙ να είναι πιο πολλές για να περάσουμε και τον Σεπτέμβρη ωραιότατα!!!!
    Εγώ προσωπικά πέρασα τις πιο ωραίες μέρες μου στην κατασκήνωση μας!!!

    Επίσης….ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΕΛΛΗΝΙΚΌ!

    ΜΕ ΠΟΛΎ ΑΓΆΠΗ…
    Η ΚΑΤΕΡΊΝΑ ΑΠΌ ΤΗΣ ΑΓΩΝΊΣΤΡΙΕΣ!!

    Σχολιάστε
    • 7 Αυγ 2014, 20:55
      Permalink

      Φυσικά δεν θα είναι μόνο 3 μέρες η ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ εεεεεεεεεεεεε……….?????!!!!!!!=)=)=)

      Σχολιάστε
    • 10 Αυγ 2014, 16:00
      Permalink

      Οι Χ.Α Λυκείου νομίζουν ότι ξέρουν μόνο αυτές το μυστικό……..Αλλάααααααααα το γνωρίζουν και άλλοι……..=)=)=)

      Σχολιάστε
  • 7 Αυγ 2014, 19:31
    Permalink

    Εμείς γιορτάζαμε κιόλας φέτος στην κατασκήνωση την Κυριακή (προφήτης Ηλίας). Χρόνια πολλά και στην ομαδάρχισα μας για την ονομαστική της εορτή. Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ αυτή την περίοδο. Περιμένουμε την μετακατασκηνωτική και το CD με τα τραγούδια όπου δεσπόζει ο ύμνος μας (Ψάλλω τη χαρά του ουρανού…)αλλά και το τραγούδι που αφιερώσαμε στο αρχηγείο μας (Αέρας θέρινος…). Καλό υπόλοιπο καλοκαίρι σε όλες!!!..

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγ 2014, 12:53
    Permalink

    Είναι ΑΔΙΚΟ που τελείωσε η αγαπημένη μας κατασκήνωση.Αλλά δεν ξεχνάμε τι ακριβώς μας περιμένει. Ελπίζω να περάσουμε ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ στη μετακατασκηνωτική!!!!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 11 Αυγ 2014, 20:58
      Permalink

      Δεν ξεχνάμε όλα όσα ακούγονται για την μετακατασκηνωτική!!!!!!!Αλλάαααααααα……..ο ΣΠΙΝΟΣ τα διαψεύδει!!!!!Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει αλλάαααα τίποτα δεν είναι σίγουρο (από ότι λένε)ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕ τα νέααααα για την ΜΕΤΑΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!=)=)

      Σχολιάστε
    • 30 Αυγ 2014, 16:31
      Permalink

      Εννοειται πως δεν τα ξεχναμε ολα αυτα αλλα θα ξαναιδωθουμε ολοι στην μετακατασκηνωτικη!! Εεεεεεεεεεεεεεεεε…..!!!!