“Μάρτυρες των Κατακομβών”

Την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου ζήσαμε μία υπέροχη ιστορία.

Μία ιστορία που ήταν υπέροχη γιατί μιλούσε για μια υπέροχη αγάπη.

Την αγάπη των αγίων μαρτύρων για το Θεό. Η αγάπη αυτή τούς έκανε να ξεχειλίζουν από ευτυχία και να θέλουν να δώσουν τα πάντα για τον αγαπημένο τους Κύριο. Τους έκανε να ξεχνούν τα πλούτη, τη δόξα και την ίδια τη ζωή τους.

Περπατήσαμε μαζί τους και προσπαθήσαμε να κάνουμε δικό μας το μυστικό της ανέκφραστης ευτυχίας τους.

Facebooktwitterpinterestmail

8 thoughts on ““Μάρτυρες των Κατακομβών”

  • 26 Φεβ 2014, 18:48
    Permalink

    Αυτές που δεν μπόρεσαν να έρθουν στην γιορτή για “ΤΟΥΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΚΟΜΒΩΝ”, μπόρεσαν πιστεύω να καταλάβουν περίπου την πλοκή του θεατρικού!!! Αλλααααά δε θα μπορούσαν να πάρουν και μια μικρή γεύση από πιθανά βίντεο-στιγμιότυπα του έργου;;; Θα το θέλαμε πάρα πολύ!!!
    Υ.Γ Θα το εκτιμούσαμε πάρα πολύ αν μας κάνατε αυτή τη μικρή χάρη!!! Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ εκ των προτέρων!♥♥♥

    Σχολιάστε
    • 5 Μαρ 2014, 17:41
      Permalink

      Ναι, και εμείς που δεν κατορθώσαμε να παραβρεθούμε στη γιορτή καταφέραμε να πάρουμε μια ιδέα από τα τόσα ωραία και δυνατά μηνύματα που δόθηκαν στη γιορτή. Αλλά με ένα βίντεο πιστεύω θα καταλάβουμε περισσότερα…..εεεεεεε;;;;;;;;
      Περιμένουμεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Σχολιάστε
  • 6 Μαρ 2014, 17:27
    Permalink

    Πολύ ωραία γιορτή, για όσους τη ζήσαμε!
    Κι οι φωτογραφίες αποτυπώνουν πολύ ωραίες όλες τις στιγμές…

    Σχολιάστε
  • 8 Μαρ 2014, 17:46
    Permalink

    Χαίρομαι που ήμουν στην χορωδία!!! Πέρασα καταπληκτικά! Δόξα τω Θεώ….

    Σχολιάστε
  • 9 Μαρ 2014, 12:03
    Permalink

    Σεβάστεια χρόνια πολλά να σας χαιρόμαστε!!!!!!!!
    Χρόνια πολλά κα Μαρία,κα Ιωάννα,κα Φιλοθέη,κα Ευτυχία,κα Ελένη,κα Ελένη,κα Γεωργία,κα Όλγα,κα Όλγα,κα Αναστασία,κα Παρασκευή,κα Μαρία,κα Ευαγγελία,κα Βασιλική καικα Χαρά!!!!!!!!;);)

    Σχολιάστε
  • 9 Μαρ 2014, 21:19
    Permalink

    Τι υπέροχα που περάσαμε στο θεατρικό!
    Από πού να ξεκινήσουμε και τι να θυμηθούμε…τους μανδύες, τα φώτα, σκηνικά, τις αλυσίδες, το χαστούκι…φανταστική και ευλογημένη εμπειρία! Οι φωτογραφίες δίνουν στοιχεία της πλοκής του θεατρικού!!! Αλλά..ένα βίντεο, δε θα ήταν πιο κατατοπιστικό ;;;;;;;
    Όπως και η Καισάρεια, αλλά και η Πόλη, με πολλή πολλή ανυπομονησία…περιμένουμεε!!!

    Σχολιάστε
  • 17 Μαρ 2014, 10:03
    Permalink

    …Σύμφωνα με έγκυρες πηγές, ετοιμάζεται video με στιγμές από τη συγκεκριμένη γιορτή…
    οπότε…συνεχίζουμε να Περιμεεεεένουμε!!!

    Σχολιάστε
  • 30 Ιούνιος 2014, 17:07
    Permalink

    Καλά, αυτή η γιορτή μπορεί να μην είχε να κάνει με κάποιο εθνικό θέμα (28η Οκτωβρίου, 25η Μαρτίου) – ήταν τόσο ξεχωριστή… γι΄αυτό και όσες είχαμε την ευλογία να συμμετάσχουμε ή και όσες την παρακολουθήσαμε θα μείνει σε όλες ΑΞΕΧΑΣΤΗ… κάτι σαν όμορφη ανάμνηση στην πορεία των χρόνων ή δυνατός σηματοδότης για ένα νέο ξεκίνημα στον πνευματικό αγώνα της καθεμιάς…