Να μην τελείωνε ποτέ!

«Δεν είναι απλά ένας τόπος.

Είναι μια ιδέα!

Είναι τα πάντα!

Είναι τρόπος ζωής!»

Μετρούσαμε τις ημέρες, τις ώρες για το ξεχωριστό ταξίδι: ΑΘΗΝΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ!

Ανυπομονούσαμε να βρεθούμε ξανά στον αγαπημένο μας χώρο!

Αφήσαμε για λίγο το σχολείο (όχι απαραίτητα και τα βιβλία!) και βρεθήκαμε ξανά στην αγαπημένη μας ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ!

Χ.Α. ΑΘΗΝΩΝ  και  Χ.Α. ΠΑΤΡΩΝ συμπορευθήκαμε για 2 ημέρες!

Προσπαθήσαμε να χωρέσουμε μία ολόκληρη κατασκήνωση σε 3 ημέρες!

Δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο!

Τραγούδια και χοροί ξεσήκωσαν την τραπεζαρία μας!

Πρωτότυπα παιχνίδια με απαγωγές και ομαδικές συνεργασίες ανανέωσαν τις δυνάμεις μας!

Αγώνες … που μέχρι το τελευταίο λεπτό κρατούσαν ζωντανό το ενδιαφέρον, γρήγορες εναλλαγές στο σκορ και κερκίδες που εμψύχωναν τις παίχτριες ήταν μια μικρή γεύση ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ…

Αστράδα και περίπατοι στο ειδυλλιακό περιβάλλον…..

Η  Κυριακάτικη Θεία Λειτουργία και η Παράκληση στην Παναγία μας γέμισαν τις ψυχές μας στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς.

Με γεμάτη τη φαρέτρα της ψυχής μας και παραδομένες στην άπειρη Αγάπη του Άγιου Θεού

επιστρέψαμε στα καθήκοντά μας.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας κάθε Σάββατο και Κυριακή στις Ομάδες μας!

Καλή κι ευλογημένη χρονιά!

Υ.Γ. Και για να μην ξεχνιόμαστε: ανυπομονούμε ήδη για τη νέα κοινή μας συνάντηση!

Facebooktwitterpinterestmail

29 thoughts on “Να μην τελείωνε ποτέ!

  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 11:58
    Permalink

    Η εκδρομή ήταν αντάξια της ΤΕΛΕΙΑΣ κατασκήνωσης που περάσαμε!!!!!! Εννοείται ότι περιμένουμε και άλλες φωτογραφίες 😉 Και για να μην ξεχνιομαστε Α-ΠΟ-ΦΟΙ-ΤΕΣ 2013!!!!

    Σχολιάστε
  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 14:16
    Permalink

    Ναίίίίί!!!!!!!!
    Ήταν ένα φανταστικό τριήμερο!!! Μια ευχάριστη και αναζωογονιτική απόδραση!!! Γιατί έπρεπε να τελειώσει τόσο γρήγορα?!!?
    Όλα ήταν υπέροχα και γαλήνεια!!! (..Αν εξαιρέσουμε τον ”δροσερό” άνεμο που μας ξυπνούσε κάθε πρωί, και συγκεκριμένα από τις 5:30″ ώρα, με τη μεσολάβηση κάποιων ομαδόπουλων φυσικά……!) Με τόση “δροσιά” μέσα στη νύχτα, θα έπρεπε να είχε χιονίσει, αν σκεφτούμε πως όλες είχαμε από 2 κουβέρτες στα κρεβάτια μας…
    Και αυτή η απαγωγή που είναι τόσο ξακουστή, μας διασκέδασε πάρα πολύ!!! Πότε και ποιά θα είναι η επόμενη άραγε??? Ευχαριστούμε την Σεβάστεια και όλους όσους συνέβαλαν για την δημιουργία όλων αυτών των ξεχωριστών δραστηριοτήτων!!! Ελπίζουμε φυσικά, να πέρασε υπέροχα αυτό το τριήμερο και η αγαπημένη μας Πάτρα!!! Περιμένουμε εντυπώσεις της από την κατασκήνωση!!!
    Πολλά χαιρετίσματα στην κυρία απ’τη Μονεμβασία, που μας έκανε τη χάρη να μας συντροφεύει στο πολυαγαπημένο μας τριήμερο και που μας έδωσε τόση χαρά με την παρουσία της!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕ!!! Καλή επιτυχία στην εξεταστική σας!!!
    Ελληνικό…….και του χρόνου!!!!! Μας έδωσες τόση δύναμη και ευλογία και φέτος, που πλέον σκεφτόμαστε πότε θα σε ξανα-ανταμώσουμε!!!
    Μήπως καταφέρουμε και σου κάνουμε καμμιά επίσκεψη τα Χριστούγεννα, που θα είσαι τυλιγμένο στα χιόνια??? Θα δείξει….
    Όσον αφορά την επόμενη συνάντηση των ομάδων μας…………ΠΌΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΑΡΞΗ, που τόσο περιμένουμε??????!!!!! Αρχηγέ, περιμένουμε περεταίρω πληροφορίες……περιμένουμεεεεεεεεε!!!….
    Υ.Γ. Εννοείται πως επιθυμούμε κι άλλα στιγμιότυπα από την μετακατασκηνωτική μας!!! Ετοιμαστείτε για περισσότερη Μονεμβασιά στην συγκλονιστική μας έναρξη, η οποία θα είναι τελικά στις…………!!! ( θα το μάθουμε σύντομα υποθέτω..).
    Η Μονεμβασιά, εύχετε σε όλες καλή,χαρούμενη και αγωνιστική χρονιά!!!

    Σχολιάστε
    • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 14:26
      Permalink

      …Βαδίζοντας πάντα στα ίχνη των Αγίων μας φυσικά, για να φτάσουμε στο Θαβώρ, και να πάρουμε μέσα μας το φως της Μεταμόρφωσης!!!!….

      Σχολιάστε
  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 14:44
    Permalink

    Ήταν όμορφα! Ήταν υπέροχα! Ήταν τέλεια! Αλήθεια, πού σας ξέραμε και ζήσαμε τόσο αδελφικά μαζί σας; Πώς μας αγκαλιάσατε στην παρέα σας; Γιατί νιώσαμε ” ένα ” ; Γιατί δεν κουραστήκατε να μας χαρίζετε αγάπη; ΣΑΣ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!
    Το νιώσαμε !!! Μια είναι η απάντηση: ΟΙ χριστιανοί αγαπιούνται πριν γνωριστούνε!!! ΠΑΤΡΑ

    Σχολιάστε
  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 17:15
    Permalink

    Αχ τι ωραίες φωτογραφίες… Αντικατροπτίζουν την αληθινή χαρά κοντά στο Χριστό που όλες οι ΧΑ απολαμβάνουμε κάθε χρόνο… την ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ!!!

    Σχολιάστε
  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 17:46
    Permalink

    Ευχαριστουμε πολυ τις χαρουμενες αγωνιστριες αθηνων για την φιλοξενια τους στην κατασκηνωση του ελληνικου!!!!!!Περασαμε υπεροχα!!!!!!!!Σας περιμενουμε στην κατασκηνωση μας, την αγκυρα, στην παναγοπουλα!!!!!!!!!Καλη ακαδημαικη χρονια και καλη σταδιοδρομια στις αποφοιτες!!!!!!!! :))))))))))))))

    Σχολιάστε
    • 28 Σεπτεμβρίου 2013, 12:58
      Permalink

      Ήταν μεγάλη μας χαρά να σας υποδεχτούμε στην κατασκήνωσή μας!!!! Με εσάς μαζί, μεγάλωσε η παρέα-οικογένειά μας! Μας δώσατε πολλή χαρά με την παρουσία σας, κι έτσι προσπαθήσαμε να μοιραστούμε μαζί σας την γεμάτη ευτυχία ζωή στο Ελληνικό!!!
      Εννοείται πως κι εμείς κάποια στιγμή θα σας επισκεφτούμε στην Άγκυρα!!! Θα περάσουμε πολύ ωραία!!!
      Καλή χαρούμενη και αγωνιστική χρονιά!!! Με αγάπη, απ’τη Μονεμβασιά!!!

      Σχολιάστε
  • 25 Σεπτεμβρίου 2013, 21:25
    Permalink

    Εννοείται πως δεν θέλαμε να τελείωνε ποτέ….
    Η συνέχεια στις ομάδες κάθε Σάββατο και Κυριακή….
    Ααααα περιμένουμε με ανυπομονησία την επόμενη συνάντηση….;);)
    Ελπίζουμε να είναι σύντομα γιατί ήδη το Ελληνικό μας λείπει!!!!
    ΥΓ.και για να μην ξεχνιόμαστε ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ……..

    Σχολιάστε
    • 4 Οκτωβρίου 2013, 19:31
      Permalink

      Μετακατασκηνωτική 2013 Τριήμερη!!!
      Αξέχαστες στιγμές, μοναδικές αναμνήσεις χτύπησαν την πόρτα της καρδιάς μας και μας θύμησαν το μεγαλείο της πίστης μας! Σε ευχαριστούμε Ελληνικό, σε ευχαριστούμε που μας φιλοξενείς κάθε χρόνο και μας προσφέρεις τέτοιο ψυχικό πλούτο!
      Εκπληκτικές φωτογραφίες!!!

      Σχολιάστε
  • 27 Σεπτεμβρίου 2013, 16:55
    Permalink

    Θεσσαλονίκη……έχεις χρόνια πολλά…..απ’τη Μονεμβασιά!!!!
    Να είστε πάντα ευτυχισμένες βαδίζοντας πιστά στα ίχνη της Αγίας σας!!!
    Χρόνια πολλάάά!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2013, 09:53
    Permalink

    Μόνο ΤΕΛΕΙΑ;;;
    Τα καλύτερα έρχονται στη συνέχεια!

    Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2013, 12:50
    Permalink

    Τέλεια-τέλεια-τέλεια!!!!!
    Ευχαριστούμε πολύ που ανεβάσατε κι άλλο υλικό από την μετακατασκηνωτική
    μας!!! (Όμως δεν τελειώνουμε εδώ, έτσι???) Η αλήθεια είναι ότι ζήσαμε τόσα πολλά μέσα σε ένα τριήμερο, που ίσως είναι αδύνατον να τα προβάλουμε όλα…
    Τα περισσότερα όμως, συνέβησαν στις καρδιές μας! Με την προσευχή μας, πήραμε δύναμη για τη νέα χρονιά…κοντά στο Χριστό…..και μοιραστήκαμε τη χαρά μας με τις Χ.Α. Πατρών!
    Τώρα περιμένουμε με ανηπομονησία την επόμενή μας συνάντηση, η οποία θα
    είναι τελικά στις………………….!!!!!!!, για να ξαναβρεθούμε από κοντά στην συγκλονιστική μας έναρξη!!! Πότε είναι τελικά???!!! Αρχηγέ, πότε θα μας ενημερώσετε???!!! Περιμένουμεεεεεεεεε…..!

    Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2013, 15:32
    Permalink

    τι μονο φωτογραφιεσ?????????βιντεο???

    Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2013, 15:41
    Permalink

    “Να μην τελείωνε ποτέ!”: Νομίζω οτι ο τίτλος τα λέει όλα… Αν και παγωσαμε λιγακι, τα περάσαμε πραγματικά τέλεια!! Ευχαριστούμε πολύ την Αθήνα για τη φιλοξενεία της και ανυπομονούμε να την ανταποδωσουμε με ένα άλλο 2-3ημερο στην Άγκυρα!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 5 Οκτωβρίου 2013, 11:24
      Permalink

      Ευχαριστούμε για την πρόσκληση! Εγώ θα έρθω !!!

      Σχολιάστε
  • 29 Σεπτεμβρίου 2013, 15:22
    Permalink

    Ήταν τέλεια!!!Ευχαριστούμε πολύ!!Ραντεβού στην έναρξη!!!(;

    Σχολιάστε
  • 30 Σεπτεμβρίου 2013, 14:09
    Permalink

    το βιντεο δεν βλεπω και αγχωνομαι….

    Σχολιάστε
  • 30 Σεπτεμβρίου 2013, 14:35
    Permalink

    Ήταν όλα υπέροχα! Σας περιμένουμε τώρα εμείς στην κατασκήνωσή μας να περάσουμε εξίσου τέλεια!

    Σχολιάστε
  • 1 Οκτωβρίου 2013, 10:42
    Permalink

    Φήμες λένε ότι κάποιες κατασκηνώτριες Γυμνασίου ζήτησαν χειμερινό τριήμερο στο Ελληνικό…
    Αλήθεια αντέχετε το… «Ελληνικό» κρύο;;;

    Σχολιάστε
    • 4 Οκτωβρίου 2013, 19:27
      Permalink

      Το χριστουγεννιάτικο Ελληνικό περιμένουμε με πόθο να δούμε!!! Δεν μας φοβίζουν οι χαμηλές θερμοκρασίες! Το Ελληνικό ήταν, είναι και θα είναι πάντα φιλόξενο!! Θα μας ζεσταίνουν οι υπέροχες φιλίες μας και θα μας προστατεύει η ζεστασιά του Θεού…εδώ αντέχουμε την “κρύα” και “μουντή” καθημερινότητα της Αθήνας! Το Ελληνικό θα μας δεχθεί με χαρά! Δεν χρειάζεται να ανησυχούμε!
      Αρκεί βέβαια να υπάρχουν πολλές κουβέρτες και η γιατρός μας!

      Σχολιάστε
    • 5 Οκτωβρίου 2013, 11:25
      Permalink

      Μέσα στην καρδιά μας το Ελληνικό ειναι ζεστό ακόμα και με χιόνι !

      Σχολιάστε
    • 5 Οκτωβρίου 2013, 22:20
      Permalink

      Και βέβαια το αντέχουμε!!!
      Σαν νεανικές, χριστιανικές, ζεστές και αγωνιστικές καρδιές που έχουμε, βράζει το αίμα μας!!!
      Η ψυχή, ποθεί κι άλλο Ελληνικό!!! Ο λόγος του Θεού να την ανανεώσει,να την ζεστάνει, να την κάνει ολοκαίνουργια για να μείνει αλύγιστη και ανυποχώρητη στον νέο αγώνα που θα ξεκινήσει με το 2014! Η πλούσια με αρετές Πηγή να την κάνει να ξεχειλίσει, και να διασκορπίζει την ειρήνη και την αγάπη, παντού τριγύρω!!! Να λάμψει από το φως!!! Να γίνει αγνώριστη!!! Κι όλον αυτόν τον ”πλούτο”, τον προσφέρει και μας τον χαρίζει η καρδιά του Ελληνικού! Η κατασκήνωση!!!
      Δεν μας εμποδίζει το κρύο…
      Η λευκή πλαγιά του βουνού και η ηρεμία και η γαλήνη, θα κάνει τις καρδιές μας αγνές,καθαρές,κατάλευκες, σαν το το χιόνι που στολίζει κάθε χειμώνα το αγαπημένο μας Ελληνικό!!! Έτσι ας είναι και φέτος!!! Ας γνωρίσουμε το Ελληνικό, ντυμένο ”στα λευκά”!!!
      Θερμή παράκληση προς το Αρχηγείο και τον Σύλλογο των Χαρούμενων Αγωνιστριών!!!
      Σας παρακαλούμε, πραγματοποιήστε κι άλλη μια πολυπόθητη επιθυμία!!! Χειμερινή απόδραση στο Ελληνικό!!!

      Σχολιάστε
    • 19 Οκτωβρίου 2013, 10:44
      Permalink

      Εχτές το βράδυ…διάλεξα τα πιο ζεστά μου ρούχα, ήμουν έτοιμη για το Ελληνικό…και μετά ξύπνησα!!!!!!αρχηγε!!!!!κάντε κάτι!!!!!

      Σχολιάστε
  • 5 Οκτωβρίου 2013, 11:22
    Permalink

    Ήταν τέλεια.
    Αξέχαστες στιγμές
    Μακάρι να ήταν περισσότερο!

    Σχολιάστε
  • 13 Οκτωβρίου 2013, 20:27
    Permalink

    Το γυμνάσιο με τις χαρούμενες αγωνίστριες ειναι τέλειοοο! Πέρασα τρεις μέρες υπό την σκέπη του Θεού και της Παναγίας στις καταπράσινες πλαγιές του αγαπημένου μου ελληνικού! και το ομαδαρχείο ΤΕΛΕΙΟ! Αρχηγέ να πάμε και τα Χριστούγεννα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Σχολιάστε
    • 15 Οκτωβρίου 2013, 22:11
      Permalink

      δροσοσταλίδα μακάρι να πάμε τα Χριστούγεννα! Μπορεί βέβαια να γίνεις χιονονιφάδα!!!!!

      Σχολιάστε
  • 13 Οκτωβρίου 2013, 20:43
    Permalink

    και τα τραγούδια τι ωραία που είναι και τα έμαθα πρώτη φορά στην τέλεια αυτή τριήμερη εκδρομή!……………….

    Σχολιάστε
  • 14 Οκτωβρίου 2013, 21:19
    Permalink

    αχ! καθε φορα που ειμαι λυπημενη και σκέφτομαι αυτές τις 3 ημέρες στο ελληνικό μου φτιάχνει η διάθεση και μερικές φορές ξέρετε τι λέω;;;;;
    αχ! και τι δεν θα έδινα για να βρεθώ ξανά στο ελληνικό!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 20 Οκτωβρίου 2013, 21:46
      Permalink

      Μπράβο αγάπη για το Ελληνικό…..