Ελληνικό 2013: Η κατασκήνωση δεν τελείωσε!

Ζούμε ακόμα μετά από μία εβδομάδα “Στα ίχνη των Αγίων” όπως δείχνουν και τα σχόλιά μας!

Οι ομάδες μας φέτος είχαν  ονόματα πόλεων και προστάτες Αγίους που κατάγονταν από αυτές.

Ας ταξιδέψουμε, λοιπόν, σε τρεις από τις αγαπημένες μας πόλεις ακούγοντας τους ύμνους τους!

Οι πτήσεις από τις τρεις αυτές πόλεις είναι έτοιμες για ………………..…!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΠΡΟΣΟΧΗ! Στείλε τις αγαπημένες σου φωτογραφίες από το Ελληνικό 2013 στο ellinikogymnasio@gmail.com μαζί με τα σχόλιά σου. Θα χρησιμοποιηθούν στο μεγάλο αφιέρωμα που ετοιμάζεται για το Ελληνικό 2013!

Facebooktwitterpinterestmail

32 thoughts on “Ελληνικό 2013: Η κατασκήνωση δεν τελείωσε!

  • 3 Αυγούστου 2013, 16:09
    Permalink

    Η Μονεμβασία είναι μόνο μία !
    Δεν υπάρχει άλλη σαν αυτή καμία !

    Σχολιάστε
  • 3 Αυγούστου 2013, 16:11
    Permalink

    Είμαστε ακόμα στο Ελληνικό ! Στα ίχνη Των Αγίων.

    Σχολιάστε
  • 7 Αυγούστου 2013, 20:32
    Permalink

    Του-ρου-του-του!
    του-τουουουουουουου!
    Να σας μεταφέρουμε τα νέα του Ελληνικού μιας που πριν από λίγες ώρες κάποιες κατεβήκαμε από το “Θαβώρ”;!
    Ζέστη!
    Πανηγύρι!
    Φως!
    Και…μας είπε να σας πούμε ότι του λείψαμε και ότι ανυπομονεί να μας ξαναδεί!!!
    Αρχηγέ, τι λέτε;
    Να

    Σχολιάστε
    • 7 Αυγούστου 2013, 20:33
      Permalink

      …επισπεύσουμε λίγο το χρόνο;

      Σχολιάστε
    • 8 Αυγούστου 2013, 11:40
      Permalink

      Να τον επισπεύσουμε,να τον επισπεύσουμε!!!Αναρωτιέμαι γιατί το συζητάμε ακόμα!!!

      Σχολιάστε
  • 8 Αυγούστου 2013, 08:27
    Permalink

    Εγω θα έλεγα να αυξήσουμε τη διάρκεια.
    Γιατί Σάββατο και όχι Παρασκευή;
    Που σημαίνει… δύο αξεχαστα βράδια και τρεις ανεπανάληπτες ημέρες στο Ελληνικό μας.
    Τι λέτε;

    Σχολιάστε
    • 8 Αυγούστου 2013, 16:31
      Permalink

      Ναι ναι τέως αρχηγέ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΗΗΗ!!! Συμφωνεί και το λύκειο!:D

      Σχολιάστε
    • 8 Αυγούστου 2013, 19:57
      Permalink

      Αρχηγέ πάρα πολύ καλή ιδέα θα έλεγα καταπληκτική!!!Είμαι σίγουρη ότι πολλές το θέλουν αυτό το τριήμερο!!!Ανυπομονούμε να παρθεί η απόφαση και ελπίζουμε να είναι αυτή που όλες περιμένουμε!!!ΕΛΛΗΝΙΚΟ ερχόμαστε….

      Σχολιάστε
    • 8 Αυγούστου 2013, 20:07
      Permalink

      Το συζητάτε και ΒΕΒΑΙΑ θέλουμε!!!Ποια δεν θέλει δύο αξέχαστα βράδια και τρεις ανεπανάληπτες ημέρες στο αγαπημένο μας ΕΛΛΗΝΙΚΟ….????

      Σχολιάστε
    • 8 Αυγούστου 2013, 20:35
      Permalink

      Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Σχολιάστε
    • 9 Αυγούστου 2013, 09:12
      Permalink

      Έχουμε φτιάξει ήδη τις βαλίτσες μας! Πότε φεύγουμε για τριήμερο στο αγαπημένο μας ΕΛΛΗΝΙΚΟ?!!!

      Σχολιάστε
    • 27 Αυγούστου 2013, 18:47
      Permalink

      Αρχηγέ πότε θα βγει η τελική απόφαση

      Σχολιάστε
  • 8 Αυγούστου 2013, 16:08
    Permalink

    Καταπληκτικό το βίντεο!!!
    Μπράβο για την εξαιρετική δουλειά!!!
    Όμως, πότε θα μπει και η ομάδα της Μονεμβασιάς?
    Περιμένουμε όλες με λαχτάρα να αντικρίσουμε την μοναδική μας και ξεχωριστή ομάδα!!!Καλή συνέχεια!!!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 8 Αυγούστου 2013, 23:17
    Permalink

    ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ! ΤΡΙΗΜΕΡΟΟΟΟΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΟΟΟ!!!!! <3 <3

    Σχολιάστε
    • 9 Αυγούστου 2013, 10:08
      Permalink

      ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΡΙΉΜΕΡΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΌ!!!!!

      Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2013, 21:48
    Permalink

    Αρχηγε, μην το σκεφτεστε καν!!!
    Ολες οι κατασκηνωτριες θελουν να μεινουν παραπανω στο αγαπημενο μας Ελληνικο!!!Σας παρακαλουμε θερμα, να κανετε κατι για να λυθει και το θεμα του σχολειου!!!
    Θελουμε να παμε και να απολαυσουμε αυτες τις λιγες μερες στην κατασκηνωση με ολη μας την καρδια!!! Οχι να διαβαζουμε μαθηματα!!!
    Σας παρακαλουμε να λαβετε υπ’ οψην σας αυτες τις παρατηρησεις…
    Θα χαρουμε παρα πολυ αν υλοποιηθει η αποφαση!!!
    Ευχαριστουμε!

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2013, 11:52
    Permalink

    Αρχηγέ νομίζω ότι η απόφαση είναι προφανής!!!Αφού συμφωνεί και το αγαπημένο μας Λύκειο γιατί το αργούμε?
    ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ….

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2013, 11:54
    Permalink

    Οι προγραμματισμένες πτήσεις από….ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ????
    Περιμένουμεεεε……

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2013, 16:38
    Permalink

    Συνεχιζουμε να περιμενουμε με αγωνια!!!!

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2013, 16:44
    Permalink

    Αναρωτιεμαι τι λεει η Σεβαστεια σχετικα με την ιδεα…
    Ελπιζουμε να συμφωνει φυσικα!!!!….
    Περιμενουμε να δουμε και μια ανταποκριση της!!!…
    Περιμενουμεεεεε………..

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2013, 23:06
    Permalink

    Εφοσον συμφωνει το λατρεμενο Γυμνασιο και το αγαπημενο Λυκειο……..υπαρχει περιπτωση να πουμε οχι σε 2 αξεχαστα βραδια και σε 3 ανεπαναληπτες μερες στο αγαπημενο Ελληνικο;; ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ… Αρχηγεεεεεε περιμεεενουμεεεε..

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2013, 09:49
    Permalink

    Οπως πολύ σωστά υπογράμμισε «Μια απο τη Μονεμβασιά» βασική προϋπόθεση για να αυξηθούν οι μέρες της μετακατασκηνωτικής είναι να συμμετέχει η Σεβάστεια. Διαφορετικά το βλέπω δύσκολο όσο κι αν το θέλει το αρχηγείο. Εχουν και εξεταστική στα Πανεπιστήμια… δεν ξέρω, εγω δεν μπορώ να τις πιέσω. Εσείς όμως…
    Γι᾽ αυτό…
    Το Σεπτέμβριο στις ομάδες αρχίστε το ψήσιμο…
    Ολες οι Χαρούμενες Αγωνίστριες «επίθεση» στη Σεβάστεια!!!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2013, 16:27
    Permalink

    μισο…..που θα χορεσουμε σε 11 σπιτακια γυμνασιο,λυκειο ΚΑΙ πατρα?????
    μηπως υπολογιζουν οτι εμεις οι καημενες οι ΤΕ και ΛΟΙ και Ο και ΦΟΙ και ΤΕΣ δεν θα ερθουμε εξαιτιας φροντιστηριων????

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2013, 19:05
    Permalink

    Αρχηγέεεε…ποιος χρειάζεται ψήσιμο??φυσικά και θα συμμετέχουμε στο τριήμερο!! το πολύ πολύ να μας κάψει στην εξεταστική…!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2013, 20:21
    Permalink

    Αρχηγέ μην ανησυχείτε η Σεβάστεια είναι εύκολο να πειστεί!Ειδικά από κάτι παιδιά σαν και εμάς!!!Από Σεπτέμβρη λοιπόν αρχίζει και εκτέλεση του τελευταίου εμποδίου.Όσο για το που θα χωρέσουμε η απάντηση είναι πως όλοι οι καλοί χωράνε!!
    ΥΓ.Ωραία την Σεβάστεια μπορούμε να την πείσουμε,την διαχείρηση ποιος αναλαμβάνει να την πείσει???(χωρίς αυτήν δεν μπορούμε να πάμε πουθενά)

    Σχολιάστε
    • 13 Αυγούστου 2013, 13:10
      Permalink

      Σ’ αυτό συμφωνούμε απόλυτα κι εμείς!!!Πού πάμε χωρίς διαχείριση;;;;;;

      Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2013, 10:09
    Permalink

    Σωστό!
    Γι᾽ αυτό για καλό και για κακό αρχίστε μαθήματα μαγείρικής τώρα που έχετε χρόνο γιατί πού ξέρετε´ισως χρειαστεί να μαγειρέψουμε καμιά μακαρονάδα μόνοι μας…
    Εγώ πάντως ευχαρίστως απο τέως αρχηγός να γίνω νυν μαγείρισσα παρα το πλευρό της κ.Μουρατίδου.

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2013, 15:29
    Permalink

    Παρακαλουμε θερμα την αγαπημενη μας Σεβαστεια, να μην χασει αυτην την μεγαλη ευκαιρια!!!
    Θα ειναι πολυ ωραια να ειμαστε παλι ολες μαζι και να περασουμε 2 αξεχαστα βραδια και 3 ανεπαναληπτες μερες στο λατρεμενο μας Ελληνικο!!!
    Ξεκιναμε να πακεταρουμε…καιιιιιιιι………………..!!!
    Αγαπημενο μας Ελληνικο, σου ερχομαστε!!!
    Υ.Γ.(Χρησιμη Συμβουλη..) Να μην λειψει καμμια!!!
    Αν καταφερουμε να πεισουμε ολη τη Σεβαστεια, σιγουρα θα καταφερουμε και τη Διαχειρηση…ισως με λιγη βοηθεια του Αρχηγειου και της Σεβαστειας…

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2013, 17:23
    Permalink

    Αρχηγε,αν υπάρχει περίπτωση να πάμε διήμερη να μας το πείτε εγκαίρως!Έχουμε ήδη κρατήσει κενή την Παρασκευή 20!!!

    Σχολιάστε
    • 27 Αυγούστου 2013, 18:52
      Permalink

      Μονεμβασία αφήστε κενή την Παρασκευή (20)!!!Που ξέρεις μπορεί να ……..

      Σχολιάστε
  • 26 Ιανουαρίου 2014, 22:10
    Permalink

    Αγαπητέ αρχηγέ να προτείνω μια ακόμα ανάβαση στο ελληνικό την καθαρά δευτέρα!!! Ας ξεκινήσουμε την σαρακοστή στο ελληνικό μας! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!