Ιστορικές στιγμές!

 

Η πρώτη ιστορική συνάντηση όλων των παλαιών μελών και στελεχών

των Χαρούμενων Αγωνιστών και Αγωνιστριών και των Χελιδονιών

θα πραγματοποιηθεί την

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

στο παρεκκλήσιο του Μεγάλου Βασιλείου, Μαυρομιχάλη 32.

Παλιοί αρχηγοί, ομαδάρχες, χελιδονάρχες, συνομαδόπουλα των τελευταίων 50 χρόνων

προσκαλούμαστε για να συμπροσευχηθούμε για το παρόν,

να θυμηθούμε το παρελθόν, να συζητήσουμε για το μέλλον!

Σας περιμένουμε!

 

Facebooktwitterpinterestmail

11 σκέψεις σχετικά με το “Ιστορικές στιγμές!

  • 27 Ιανουαρίου 2012, 17:26
    Permalink

    Χρόνια μας πολλά! Για πάντα να είμαστε Χαρούμενες Αγωνίστριες του Θεού γεμάτες πίστη, αγάπη, υγεία και χαρά! Καλή σας αντάμωση Χ.Α. Αθηνών. Πιστεύω κι εμείς εδώ στο Αγρίνιο να κάνουμε κάτι παρόμοιο με εσάς!! Καλά να περάσετε και να θυμάστε ήμασταν, είμαστε και θα είμαστε για πάντα Χαρούμενες Αγωνίστριες!!!

    Σχολιάστε
  • 1 Φεβρουαρίου 2012, 17:31
    Permalink

    Πρέπει να είμαστε όλοι εκεί! Τους χρωστάμε ένα ευχαριστώ!
    Είναι υπέροχο που έχουμε τέτοιες αναμνήσεις!

    Σχολιάστε
  • 4 Φεβρουαρίου 2012, 20:02
    Permalink

    Μπράβο σας, συγχαρητήρια για τις ωραίες προσπάθειες που κάνετε!!

    H Πάτρα θα δώσει το παρόν φυσικά (Θεού θέλοντος……)

    Σχολιάστε
  • 9 Φεβρουαρίου 2012, 18:35
    Permalink

    μόνο τα παλαιά μέλη της Αθήνας θα έχουν αυτή την
    ευκαιρία από την επαρχία δεν θα είναι κανένας γιατί
    στην Πάτρα δεν ακούστηκε τίποτα ενώ υπάρχουν αρκετά
    παλιά μέλη. Γιατί αυτό;

    Σχολιάστε
    • 10 Φεβρουαρίου 2012, 14:55
      Permalink

      η νεφέλη έχει δίκιο η Πάτρα τώρα τελευταία είναι
      ξεχασμένη. φύγανε κάποιοι άνδρωποι και ξεχαστήκαμε

      Σχολιάστε
  • 10 Φεβρουαρίου 2012, 11:53
    Permalink

    Μήπως τελικά δεν είναι όλων των παλιών Χ.Αγωνιστών, Αγωνιστριών κλπ….;;;
    Αλλά μόνο των εξ Αθηνών;!

    Σχολιάστε
  • 11 Φεβρουαρίου 2012, 11:29
    Permalink

    Ευχαριστούμε πολύ και γι αυτή την ευκαιρία που μας ετοιμάσατε! Η αλήθεια είναι πώς κοντά στις ΧΑ Αθηνών ζήσαμε ιστορικές στιγμές, στιγμές για την αιωνιότητα που θέλουμε να ελπίζουμε ότι ο Κύριος θα μας χαρίσει. Μάθαμε να τραγουδάμε, μα και να στοχεύουμε στο “όλα για τη δόξα του Χριστού”. Σας ευγνωμονούμε, και ας μην μπορέσουμε να σας το πούμε από κοντά. Ζητάμε τις προσευχές σας. Πρόσκληση δεν έφτασε και σε μας (το ταχυδρομείο φρόντισε γι αυτό!) αλλά οι υπεύθυνες έκαναν όσα πιο πολλά τηλέφωνήματα μπορούσαν, εξάλλου έχουμε συνεχή ενημέρωση από αυτή ακριβώς την ιστοσελίδα. Περιμένουμε λεπτομερή ανταπόκριση.

    Σχολιάστε
  • 11 Φεβρουαρίου 2012, 11:50
    Permalink

    Η εκδήλωση αφορά αποκλειστικά “ΧΑ” και ομαδάρχες των Αθηνών!
    Μπορούν οι πόλεις να μιμηθούν την εκδήλωση αυτή.
    Νομίζω δεν είναι δυνατόν να γίνει για όλους μαζί…
    Άλλωστε η κάθε πόλη έχει το δικό της “δέσιμο”. Τη δικιά της ιστορία.

    Σχολιάστε
  • 11 Φεβρουαρίου 2012, 11:54
    Permalink

    Με πολλή χαρά βλέπουμε ότι έχει γίνει πολύ οργανωμένη ενημέρωση και ακόμα και γνωστά blogs ( http://synodoiporia.blogspot.com/2012/02/blog-post_7268.html ) γράφουν γι’αυτό!
    Μπράβο, γιατί είναι μια ευκαιρία που κανείς δεν πρέπει να χάσει!

    Σχολιάστε
  • 11 Φεβρουαρίου 2012, 20:00
    Permalink

    Πράγματι η ευκαιρία αυτή αφορά όσους έχουν περάσει από τους Χαρούμενους/ες Αγωνιστές/στριες και τα Xελιδόνια της Αθήνας.
    Σίγουρα όμως, θα χαρούμε να δούμε και συνεργάτες ή συναγωνιστές από κάθε άλλη περιοχή της Ελλάδας!