Καλά νέα!

Αγαπημένη φίλη,

το διάβασμα είναι πολύ και τα διαγωνίσματα με έχουν κουράσει κι εμένα. Χάρηκα που σε είδα στον κοινό εκκλησιασμό μας την Κυριακή 27 Νοεμβρίου. Ήταν ευλογημένα αν και έλειπαν μερικές καλές φίλες. Φεύγοντας άκουσα κάποιες που ζητούσαν επίμονα, “Να μην καθυστερήσει η επόμενη κοινή μας συνάντηση“! Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ! Λοιπόν άκου!

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011 θα λειτουργήσει 5-7 μ.μ.

Χριστουγεννιάτικο Εντευκτήριο

στην αίθουσα της ΓΕΧΑ Αμπελοκήπων!

Δηλαδή ένα απόγευμα με όλες τις αγαπημένες φίλες μας, πολύ παιχνίδι, χριστουγεννιάτικο τραγούδι, χριστουγεννιάτικες κατασκευές, ζαχαροπλαστική, και ένα ταξίδι με οδηγό το Άστρο των Χριστουγέννων! Ένα ποιοτικό διάλειμμα, λοιπόν, πριν τα Χριστούγεννα!

Μην το ξεχάσεις, εντάξει; Περιμένω απάντησή σου!

Αν δεν προλάβεις να στείλεις μήνυμα δεν πειράζει! Θα σε περιμένω εκεί!

Μέχρι τότε καλό διάβασμα και καλή επιτυχία σε όλα τα διαγωνίσματα!

 

ΥΓ. Σου επισυνάπτω κι ένα μικρό βιντεάκι για τα Χριστούγεννα. Έτσι για να μπαίνουμε στο κλίμα! Έγινε με αγάπη από τις ομάδες των Χαρούμενων Αγωνιστριών Αθηνών για όλες εμάς. Ίσως δεις και γνωστά πρόσωπα!

 

 

Facebooktwitterpinterestmail

12 thoughts on “Καλά νέα!

  • 2 Δεκεμβρίου 2011, 17:58
    Permalink

    Το βιντεάκι τα σπάει… Συγχαρητήρια για την καταπληκτική αυτή δημιουργία.. Ας κατανοήσουμε όλοι το βαθύτερο νόημα των Χριστουγέννων! Καλές γιορτές!

    Σχολιάστε
  • 2 Δεκεμβρίου 2011, 21:28
    Permalink

    Πολλά μπράβο για το video!! Πολύ ωραίο! Και πετυχαίνει αυτό ακριβώς: να μας βάζει σε σκέψεις προς το αληθινό νόημα των Χριστουγέννων…

    Σχολιάστε
  • 2 Δεκεμβρίου 2011, 22:57
    Permalink

    Εύχομαι και φέτος να γεννηθεί ο Χριστός στις καρδιές όλων των ανθρώπων! Έτσι θα νιώσουμε πραγματικά Χριστούγεννα!!! Ευχαριστούμε για το βίντεο!!!

    Σχολιάστε
  • 3 Δεκεμβρίου 2011, 18:52
    Permalink

    Πόλυ τέλειο video!!! Νομίζω ότι όπου και να το δημοσιεύσετε πάντα θα αφήνει σε σκέψη τους ανθρώπους!!! Καλά πνευματικά Χριστούγεννα!!!!

    Σχολιάστε
  • 4 Δεκεμβρίου 2011, 15:15
    Permalink

    Ωραία προβολή! Συγχαρητήρια..!

    Σχολιάστε
  • 4 Δεκεμβρίου 2011, 20:47
    Permalink

    Το video είναι πολύ καλό. Μου άρεσε και η μουσική υπόκρουσή του.

    Σχολιάστε
  • 6 Δεκεμβρίου 2011, 18:37
    Permalink

    Το βιντεάκι όντως πανέμορφο. Ευχαριστούμε αυτούς που το ετοίμασαν. Και η ευχή των περισσοτέρων, να ξαναγεννηθεί ο Χριστός στις καρδιές μας και να φέρει ειρήνη σε όλους, να γίνει πραγματικότητα. Καλά Χριστούγεννα!

    Σχολιάστε
  • 7 Δεκεμβρίου 2011, 19:01
    Permalink

    Πλάκα έχει το βίντεο, το είχα ξαναδεί.
    Λοιπόν πείτε μου δεν είναι θλιβερό να κάνουνε εντευκτήριο τέτοιας τάξεως και κάποιοι να μη μπορούν να παραβρεθούν λόγω υποχρεώσεων της… τάξεως;

    Καλα Χριστούγεννα, τυχερές όλης της Αθήνας!

    Σχολιάστε
  • 7 Δεκεμβρίου 2011, 22:12
    Permalink

    Α, πάρα πολύ ωραίο βίντεο!!! Και ναι, υπάρχουν πολλά γνωστά πρόσωπα!! Πριν πόσα χρόνια έγινε??

    Αχ μακάρι να ρθει κόσμος στο εντευκτήριο όπως πέρσι στο Χαλάνδρι!! Είναι και Παρασκευή που την επόμενη μέρα δεν έχουμε σχολείο!! Άντε άντε, το περιμένω πώς και πώς!

    Σχολιάστε
  • 9 Δεκεμβρίου 2011, 19:08
    Permalink

    Το βιντεακι πραγματικά όμορφο και μας βάζει να σκεφτούμε ότι τα Χριστούγεννα δεν είναι μόνο δώρα γλυκά και βόλτες αλλά κάτι διαφορετικό, κάτι με πιο βαθύτερο νόημα, κάτι ξεχωριστό και όμορφο για την ψυχή μας!!! Μακάρι αυτό το βιντεακι να ταρακουνήσει το μυαλό κάποιων που έχουν αντίθετη γνώμη αλλά παρ’ όλα αυτά είναι δυστυχείς….. τι είναι άραγε τα Χριστούγεννα???

    Σχολιάστε
  • 10 Δεκεμβρίου 2011, 10:45
    Permalink

    πρέπει να ‘γινε πριν δυο χρόνια. Λοιπόν, πώς περάσατε;

    Σχολιάστε
  • 10 Δεκεμβρίου 2011, 15:35
    Permalink

    Το βιντεακι ήταν πολύ ωραίο. Και εγώ εύχομαι ο Θεός να γεννηθεί μέσα στις καρδιές μας. Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά. Ο Θεός μαζί μας.