Θεατρικό Έργο “Η Συνέντευξη”

“Πετράλωνα, Δεκέμβριος 2010. Ο μικρός Χαράλαμπος παίρνει συνέντευξη από τον 82άχρονο παππού του. Μέσα από τα περιστατικά που ακούει, ζωντανεύουν μπροστά του εικόνες από την απαρχή των Χριστιανικών Ομάδων, στα συσσίτια του τρίτου χειμώνα της Γερμανικής Κατοχής…”

Παρακολουθήστε παρακάτω το βίντεο με το θεατρικό έργο “Η Συνέντευξη”, που παρουσίασαν οι Χαρούμενοι Αγωνιστές Αθηνών, στην εορτή για τα 50 χρόνια των Ομάδων μας, κατά τη διάρκεια της 5ης Πανελλήνιας Συνάντησης Χ.Α. Λυκείου στην Αθήνα.

Facebooktwitterpinterestmail

12 thoughts on “Θεατρικό Έργο “Η Συνέντευξη”

  • 4 Ιανουαρίου 2011, 16:43
    Permalink

    Για μένα το παιδί που έκανε το μικρό αλήτη συγκίνησε περισσότερο. Ήταν σωστά ντυμένο και έπαιζε πολύ καλά!

    Συγχαρητήρια στην όλη παραγωγή.

    Σχολιάστε
  • 4 Ιανουαρίου 2011, 20:29
    Permalink

    Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, που έπαιξαν πολύ καλά, αν και δεν είχαν ιδιαίτερα πολύ χρόνο προετοιμασίας…
    Συγχαρητήρια!

    Σχολιάστε
  • 5 Ιανουαρίου 2011, 00:14
    Permalink

    Πολύ καλό θεατρικό για τόσο λίγο χρόνο προετοιμασίας. Είχε και ωραία μηνύματα. Συγχαρητήρια. Χαίρομαι που έχουμε την εύκαιρία να παρακολουθούμε τέτοια θεατρικά έργα.

    Σχολιάστε
  • 5 Ιανουαρίου 2011, 13:21
    Permalink

    Θα συμφωνήσω με τον ειρηνικό. Νομίζω ότι όλα τα κοστούμια ήταν πολύ προχωρημένα…! Έμοιαζαν αυθεντικά. Εντάξει το αλητάκι έκλεψε την παράσταση γιατί ήταν και ο βασικός ρόλος, είχε και παράξενη ιστορία. Νομίζω ότι και οι υπόλοιποι ΧΑ έδωσαν ψυχή. Πράγματι και γω άκουσα ότι δεν είχαν πολύ χρόνο για πρόβες.
    Συγχαρητήρια σε όλους. Η συνέχεια με το καλό τον Μάρτιο. Περιμένουμε να μας καλέσετε σε κάτι καλό… Ελπίζω να μην έχουμε ρεπό όπως πέρυσι.

    Σχολιάστε
  • 5 Ιανουαρίου 2011, 13:27
    Permalink

    Είναι τέλειο!!! Μακάρι όλα τα παιδιά του κόσμου να λάμβαναν μέρος σε τέτοια θεατρικά!!! Και εγώ έλαβα φέτος σε μια τέτοια παράσταση και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη με αυτό το γεγονός!!!!Και πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!!

    Σχολιάστε
  • 5 Ιανουαρίου 2011, 16:48
    Permalink

    Πάρα πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που έπαιξαν! Ακόμη κι αν δεν είχαν χρόνο έδωσαν τη ψυχή τους και όλο το συναίσθημα που χρειαζόταν για να βγει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Μακάρι να το έβλεπαν όλα τα παιδιά της Ελλάδας και να εφάρμοζαν το μήνυμά του! Καλή συνέχεια!

    Σχολιάστε
  • 7 Ιανουαρίου 2011, 15:00
    Permalink

    Συγχαρητήρια….

    Σχολιάστε
  • 10 Ιανουαρίου 2011, 23:10
    Permalink

    Τέλειο! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν! Μπράβο σας!!!!

    Σχολιάστε
  • 11 Ιανουαρίου 2011, 23:02
    Permalink

    Είναι σπάνιο στην εποχή μας πλέον, να βλέπουμε και να ακούμε για τέτοια παραδείγματα. Συγχαρητήρια και για την ιδέα αλλά και για το αποτέλεσμα!

    Σχολιάστε
  • 30 Ιανουαρίου 2011, 19:51
    Permalink

    Ενα θερμό μπράβο σε όλα τα παιδιά, και στους συντελεστές της θεατρικής παραγωγής, για τα μηνύματα που περνάν στα παιδιά και στη νοσηρή μας κοινωνία,που τόσο πολύ τα έχει ανάγκη. Μπράβο και συνεχείστε

    Σχολιάστε
  • 1 Απριλίου 2014, 21:18
    Permalink

    Τέλεια παράσταση! Το Αλητακι έπαιζε υπέροχα! Και ο κατηχητης έπαιζε τρομερά.