Το πρώτο περιοδικό Χαρούμενων Αγωνιστριών Αθηνών…

Το πρώτο περιοδικό Χαρούμενων Αγωνιστριών Αθηνών είναι υπό έκδοση!!

1) Πρότεινε το όνομα που θα ήθελες να έχει!

2) Πες μας τις ιδέες σου για το περιεχόμενό του! 

Σκέψου εντατικά, δεν έχεις πολύ χρόνο!!

Περιμένουμε τις προτάσεις σου!!

 

Facebooktwitterpinterestmail

17 thoughts on “Το πρώτο περιοδικό Χαρούμενων Αγωνιστριών Αθηνών…

  • 25 Αυγούστου 2015, 14:34
    Permalink

    Τέλεια ιδέα……!!! Εγώ θα ήθελα να έχει πολλά άρθρα για το άγχος και για το πώς να ενισχύσουμε την πίστη μας μέσα από το σχολείο!!! Πώς να αντιμετωπίζουμε τα παιδιά και διάφορες συμβουλές!!! Εκπληκτική ιδέα που θα ενισχύσει όλες μας!!!

    Σχολιάστε
  • 25 Αυγούστου 2015, 14:48
    Permalink

    Όσον αφορά το όνομα , προτείνω το – ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ Χριστού –
    Μία ιδέα για το περιεχόμενο του είναι να περιλαμβάνει – Βίους αγίων,διδακτικές ιστορίες (?),φωτογραφίες από τις κατασκηνώσεις των Χ.Α.

    Σχολιάστε
  • 25 Αυγούστου 2015, 16:38
    Permalink

    Νομίζω ότι μπορείτε να γράφετε διάφορα θέματα από τα προβλήματα των νέων σε κάθε τεύχος να βάζετε τον βίο κάποιων άγιων όχι τόσο γνωστών θα μπορούσατε να βάζετε φωτογραφίες από τις ομάδες ,από τις κατασκηνώσεις και να γράφετε τους στίχους των τραγουδιών μας (ώστε να τα μαθαίνουμε καλύτερα)

    Σχολιάστε
  • 25 Αυγούστου 2015, 18:49
    Permalink

    Απλα καταπληκτικη ιδεα..Μπραβο!!! Σιγουρα θα ειναι πολυτιμος οδηγος της καθημερινοτητας μας!! Συμφωνω απολυτα με το “Λυκειο”

    Σχολιάστε
  • 25 Αυγούστου 2015, 19:06
    Permalink

    Λοιπον…για ονομα θα μου αρεσε κατι σαν….”Ο φαρος της ψυχης μας”. Θα ηταν πολυ ωραιο να περιέχει συμβουλες για τις καθημερινες δυσκολιες,σχολιασμος πανω σε κομματια βιβλιων συγχρονων γεροντων οπως του Αγιου Παισιου. Ακομα θαυματα αγιων. Και τα ποιήματα ειναι καλη ιδεα …Α!Και ακομα σιγουρα πρεπει να περιεχει διαγωνισμους φωτογραφιας,ποιηματος και γενικα καλλιτεχνικων δοκιμασιων!!!!

    Σχολιάστε
  • 26 Αυγούστου 2015, 00:15
    Permalink

    Συμφωνώ πολλούς καλλιτεχνικούς διαγωνισμούς

    Σχολιάστε
  • 26 Αυγούστου 2015, 12:11
    Permalink

    Τώρα για όνομα…δεν είμαι κ η κατάλληλη για να προτείνω…νομίζω πως πρέπει να περιέχει στίχους τραγουδιών,διάφορους διαγωνισμούς,προβληματισμούς,βίους Αγίων (πάνω κάτω ό,τι είπαν τα προηγούμενα συνομαδόπουλα),ίσως κ κατι σαν ημερολόγιο για να ξέρουμε πότε νηστεύουμε σε τι αν είναι κάποια γιορτή ας πούμε…

    Σχολιάστε
  • 28 Αυγούστου 2015, 13:09
    Permalink

    Επειδή έρχονται πολλές προτάσεις που μας είναι χρήσιμες, θα δοθεί παράταση για την έκφρασή σας έως τη Μετακατασκηνωτική!

    Σχολιάστε
  • 28 Αυγούστου 2015, 23:30
    Permalink

    Συμφωνώ με όσα προαναφέρθηκαν, ειδικά για το ημερολόγιο των εορτών και της νηστείας. Όσον αφορά το όνομα το περιοδικού, δεν είμαι σίγουρη…Αλλά όσον αφορά το περιεχόμενο, θα πρότεινα να βάλετε άρθρα σχετικά με ζητήματα πίστης που αφορούν εφήβους τα οποία θεωρώ θα μας ενίσχυαν πολύ. Οι έφηβοι βρίσκονται γενικότερα σε μια αναζήτηση της θρησκευτικής τους ταυτότητας και χρειάζονται βοήθεια για να βρουν και να ανακαλύψουν αυτό που θα τους τονώσει πνευματικά και θα τους δείξει τον σωστό δρόμο γιατί πολλές φορές οδηγούνται σε αδιέξοδα και απορρίπτουν ή ξεχνούν την πίστη τους. Γι’ αυτό, πιστεύω πως αν το περιοδικό έθιγε θέματα πνευματικού περιεχομένου αφιερωμένα στους εφήβους, τότε θα καταλαβαίναμε την πίστη μας καλύτερα, ειδικά όσοι από μας βρίσκονται σε αναζητήσεις, προβληματισμούς, αμφισβητήσεις. Θα μας βοηθούσε να γνωρίσουμε τον Θεό καλύτερα και να Τον πλησιάσουμε περισσότερο. Επίσης, θα μπορούσατε να προσθέσετε αποσπάσματα της ζωής του Κυρίου, θαύματα, βίους Αγίων, λόγους των Πατέρων της Εκκλησίας μας, ψαλμούς που πρέπει να γνωρίζουμε, σχετικά άρθρα για τα Ιερά Μυστήρια της Εκκλησίας μας και τραγούδια των Ομάδων, φωτογραφίες των κατασκηνώσεων(για να γνωριστούμε καλύτερα)και ίσως μερικά πατριωτικά ή επιστημονικά άρθρα για να εμπλουτιστεί και να γίνει πιο ενδιαφέρον.

    Σχολιάστε
  • 29 Αυγούστου 2015, 13:00
    Permalink

    Τελικα μετακατασκηνωτικη θα παμε ? Θα μας παρετε τηλεφωνο?

    Σχολιάστε
  • 30 Αυγούστου 2015, 20:56
    Permalink

    Το περιοδικό όπως φαίνεται είναι μόνο για τις ΧΑ Αθηνών…μήπως μπορεί να γίνει κάποια παρόμοια δράση και σε άλλες πόλεις;;;

    Σχολιάστε
  • 1 Σεπτεμβρίου 2015, 12:05
    Permalink

    Θα συμφωνήσω με την προλαλήσαντα!!!!
    Η ιδέα σας είναι καταπληκτική και φαντάζομαι θα ‘ναι και πολύ προσοδοφόρα για την ψυχή όποιου το διαβάσει!
    Για τι τίτλο τι θα λέγατε για “Λιμάνι Χριστού”
    Μπορέι να μην φαίνεται προτότυπο αλλά στέρεψα από ιδέες χεχε
    Όσο για το περίεχομενο πιστεύω το κάλυψαν όλο οι προηγούμενες 🙂
    Και για τέλος θα παραθέσω μια έξυπνη ευχή που μου είπε κάποτε μια ομαδάρχισσα που ταιριάζει κι εδώ:
    “Η προσπάθεια δική σας/μας, το αποτέλεσμα δικό Του”

    Σχολιάστε
    • 1 Σεπτεμβρίου 2015, 20:52
      Permalink

      Χωρίς περιοδικό δεν έχει για εμάς προσπάθεια!!! Πάντως ωραία η ευχή!!!

      Σχολιάστε
  • 1 Σεπτεμβρίου 2015, 23:12
    Permalink

    Το ξέρω καλή μου χεχε.
    Απλά είπα να το κάνω να φαίνεται πιο συλογικό!
    Κι ίσως ήταν ένα λιθαράκι για να επεκταθεί η ιδέα και στις άλλες πόλεις 😉

    Σχολιάστε
  • 15 Σεπτεμβρίου 2015, 20:34
    Permalink

    να έχει ενθύμιες φωτογραφίες από κατασκήνωση και άλλες δραστηριότητες και να ανανεώνεται συχνά