Επίδαυρος – Πόρτο Χέλι – Σπέτσες!

 

Λοιπόν…

Σ’ αυτή την εκδρομή χώρεσαν όλα!! Αγώνες μπάσκετ και τένις, βόλτα στο λιμάνι του Πόρτο Χελίου, προσκύνημα στο μοναστήρι των Αγίων Πάντων, επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου, βαρκάδες, τραγούδι σε ένα νησάκι όλο δικό μας, ξενάγηση στο σπίτι της καπετάνισσας Μπουμπουλίνας, παιχνίδι στο πούλμαν, ακόμα και…. μεσημεριανό σιωπητήριο για κάποιες!!!

 

Και τώρα… ετοιμαζόμαστε για άλλα!!

 

Facebooktwitterpinterestmail

29 thoughts on “Επίδαυρος – Πόρτο Χέλι – Σπέτσες!

  • 10 Σεπτεμβρίου 2014, 23:44
    Permalink

    Ναιαιαιαιαιαιαια!!!!
    Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!
    Όντως, δεν περάσαμε απλά ωραιότατα….. ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!!!!!
    Ήταν υπέροχααααα!!!!! Ανυπομονούμε για την επόμενή μας συνάντηση!!!!……
    Γιατί τέτοια σιωπή………ΣΠΙΝΕ????…..
    Περιμένουμε ανακοινώσεις!!!!……

    Σχολιάστε
  • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 06:22
    Permalink

    Αχ τι υπέροχες φωτογραφίες!!!Ίσα ίσα μας θυμίζουν το πόσο ωραία περάσαμε ακριβώς την ώρα που πάμε σχολείο…Και εγώ προσωπικά τώρα θέλω να βάλω τα κλάματα…Καλή σχολική χρονιά Σούλα,Κούλα,Ρούλα,Αγλαΐτσα,και υπόλοιπες Ανδρείες και Χ.Α. της Ελλάδας!

    Σχολιάστε
    • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 13:53
      Permalink

      Συμφωνώ μαζί σου καλή μου Τσιβούλα!!!
      Μας περιμένει μια πολύ αγωνιστική χρονιά….
      Ωστόσο, δεν ξεχνάμε ποτέ, τα όσα περάσαμε και περιμένουμε με λαχτάρα την επόμενη δυναμική επανένωσή μας!!!… Μας λείπουν όλα!! Έχουμε πάθει ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ σύνδρομο στέρησης!!! Οι Ανδρείες, αν δεν είναι μαζί, δεν μπορούν χωρίς κανέναν τρόπο να βρουν χαρά….. Ανυπομονούμε για την Έναρξηηηη!!!!
      Και για να μην ξεχνιόμαστε….
      1,2,3, κυρία Παρ………………..!!!!!!!!!!!!! 1,2,3, κυρία Παρ………………….!!!!!!!!!!!!!
      Ελπίζουμε να μην μας ξεχάσατε!! Οι Ανδρείες δεν τελειώνουν ποτέέέ!!! Ακόμα κι αν τέλειωσε το καλοκαίρι!!!!…
      Ο Jason ανυπομονεί να ξαναβουήσει στα τραγούδια μας!!! Πότε θα ξανασυναντηθούμε???….
      Περιμένουμεεεεε!!!!!!!…..
      Υ.Γ. Η καρδιά μας αιμορραγεί….. Πονάει ακόμα πιο πολύ σε σχέση με τότε στην κατασκήνωση!!!!….

      Σχολιάστε
    • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 17:26
      Permalink

      Εμένα η καρδιά μου δεν αιμορραγεί απλώς!!!Σήμερα στο σχολείο έλεγα από μέσα μου τα τραγούδια μας,έτσι για να παίρνω δύναμη!!Είμαι πααααααρα πολύ στεναχωρημένη που όλο αυτό το υπέροχο καλοκαίρι τελείωσε!!
      Οι Ανδρείες ΠΟΤΕ δεν θα τελειώσουν,Σούλα μου!!!Γιατί εμείς γεννηθήκαμε Ανδρείες,ζούμε ως Ανδρείες και θα πεθάνουμε Ανδρείες!!!!
      ΥΓ:Ο Τζέισον μου λειιιιπειιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

      Σχολιάστε
  • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 11:21
    Permalink

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΣ!!!!!!!!
    Οι φωτογραφίες 22, 38 και 40 είναι τέλειες!!!!!
    Η φωτογράφος μας τα σπάει=):)

    Σχολιάστε
    • 26 Οκτωβρίου 2014, 16:52
      Permalink

      Και κάτι ακόμα γιατί είναι αυτές οι καλύτερες?????????

      Σχολιάστε
  • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 11:29
    Permalink

    Περάσαμε πολύ όμορφα στη μετακατασκηνωτική μας εκδρομή !! Ελπίζουμε όμως πως δε θα σταματήσει εδώ…η συνέχεια θα είναι εξίσου ωραία έναρξη,ομάδα,γιορτές&συνέδρια, από όλα έχει το πρόγραμμα.

    Σχολιάστε
  • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 12:31
    Permalink

    Δεν χρειάζεται να πώ τίποτα για την εκδρομή.Όλα φαίνονται στις φωτογραφίες… 🙂

    Σχολιάστε
    • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 18:19
      Permalink

      Αυτή η εκδρομή ήταν ό, τι καλύτερο για μας ειδικά τώρα που ανοίξαν τα σχολεία… πολύ, μα πολύ ξεχωριστή και φυσικά αξέχαστη…
      Μας άφησε μία νοσταλγία και μία ανυπομονησία… ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ από την αγαπημένη μας κατασκήνωση και ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ για την επανένωση μας!!!

      Σχολιάστε
  • 11 Σεπτεμβρίου 2014, 23:07
    Permalink

    Κυρία Ευανθία….ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!
    Σήμερα γιορτάζει κι ο Άγιος Ευφρόσυνος ο Μάγειρας….τυχαίο;;;ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!!

    Σχολιάστε
  • 12 Σεπτεμβρίου 2014, 00:18
    Permalink

    Έτσι μπράβο Τσιβούλα μου!!!
    Εμάς τίποτα δεν μας λυγίζει!!!!! Ούτε καν το λύκειο!!! Είμαστε ανδρειότατες ανδρείες!! Με νου και καρδιά ανδρειωμένη δεν φοβόμαστε τίποτα!!! Κυλάει στις φλέβες μας η ανδρεία!! Χτυπάει σαν τον παλμό της καρδιάς μας τους πειρασμούς και τις δυσκολίες που έχουν ήδη ξεκινήσει να μας ταλαιπωρούν!!! Να παραμείνουμε ανδρείες………χρειάζεται……..
    Κι όταν θα πονάνε οι καρδιές μας και θα ‘ναι βαριές οι ψυχές μας θα λέμε:
    “…Μα σαν ήρθαν πόνοι, αγωνίες, πειρασμοί,
    όλα με ανδρεία θα τα περάσω, και με δύναμη πολλή.
    Η προσευχή θα καθοδηγεί τα βήματά μου στη ζωή,
    και θα φύγουν οι πόνοι απ’ την καρδιά μου, θα γίνει πάλι όπως ήταν πριν….”
    Καλό ξεκίνημα και καλοί αγώνες.

    Σχολιάστε
  • 12 Σεπτεμβρίου 2014, 11:23
    Permalink

    Ωραίες φωτογραφίες. Ευτυχώς φάνηκα πολύ λίγο. Το χειρότερο είναι ότι άρχισαν τα σχολεία. Αλλά τι να κάνουμε Υγεία πάνω απ’ όλα. Αυτά έχει η ζωή. Όμως έχει και ωραίες εκδρομές με τις ομάδες.Και η δική μας ζωή έχει το Ελληνικό.

    Σχολιάστε
  • 12 Σεπτεμβρίου 2014, 19:57
    Permalink

    Τι κρίμα να μην το μάθω πιο νωρίς!!!! Ήμασταν Ερμιόνη!!!! Δυο βηματα από το cosmos!!!! Ελπίζω να σας έχουμε κοντά μας και σε άλλη εκδρομή!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Καλή αρχή στη νέα σχολική χρονιά!!!!

    Σχολιάστε
  • 13 Σεπτεμβρίου 2014, 13:18
    Permalink

    περάσαμε υπέροχα, φανταστικά, τέλεια!!!!
    οι φωτογραφίες είναι πολύ ωραίες!! η φωτογραφία 38 είναι απλά… love!!!
    ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση!!!!!

    Σχολιάστε
    • 14 Σεπτεμβρίου 2014, 10:14
      Permalink

      Συμφωνώ μαζί σου ΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ LOVE…Περάσαμε τέλεια καλύτερα δεν θα μπορούσαμε…Α ναι;Α ναι;Α ναι η φωτογραφία 38 ειναι πολύ love!!!!Κι εγώ ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση!!!Τα λέμε εκεί λοιπόν.

      Σχολιάστε
  • 13 Σεπτεμβρίου 2014, 17:29
    Permalink

    Μήπως να μας λέγετε κι εμάς για τι ετοιμαζόμαστε???…..

    Σχολιάστε
  • 14 Σεπτεμβρίου 2014, 14:45
    Permalink

    Σύμφωνα με έγκυρες πηγές, χειμερινό Ελληνικό δεν θα γίνει φέτος… Όμως, μην στεναχωριέστε γιατί κάτι πήραν τα αυτιά μας για ένα……… Πασχαλιάτικο Ελληνικό!!!!!….. Τότε λοιπόν, εφόσον η ιδέα του Ελληνικού δεν είναι δυνατό να γίνει τα Χριστούγεννα λόγω της απουσίας του λυκείου, παρακαλούμε θερμά και με μια ψυχή, να γιορτάσουμε στο Ελληνικό….το Πάσχα!!!….
    Σας παρακαλούμε σκεφτείτε το….
    Ωστόσο, ακόμα να μάθουμε πότε είναι η Έναρξη???….

    Σχολιάστε
  • 14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:44
    Permalink

    Η 38η φωτο πραγματι είναι πολύ πολύ love

    Σχολιάστε
  • 16 Σεπτεμβρίου 2014, 15:50
    Permalink

    Τι έγινε;;;;Γιατί τόση σιωπή στο σάιτ;;;Που είναι όλες;;;
    Ανδρεεεεειιιιιιεεεες;;;;;Αγωνίιιιιιιιιιιστριεεεεες;;;;;;;Ευάααααρεστες;;;;;;;
    Και η έναρξη…μυστήριο ακόμα!!!!
    Και τέλος,νομίζω πως η φωτογραφία 21 είναι υπέροχη,έτσι δεν είναι Σούλα;;;;;

    Σχολιάστε
  • 17 Σεπτεμβρίου 2014, 06:29
    Permalink

    Χρόνια Πολλά Αγωνίστριες!!!!!!!!!!Η Αγία Σοφία και οι τρεις κορούλες της, Πίστη,Ελπίδα και Αγάπη,ας στέκουν φωτεινό παράδειγμα σε όλη σας τη ζωή!!!

    Σχολιάστε
  • 17 Σεπτεμβρίου 2014, 11:33
    Permalink

    Σήμερα ξημέρωσε μια ωραιότατη ημέρα…οι Αγωνίστριες γιορτάζουν και σας περιμένουμε όλη μέρα στο σπιτάκι μας (το 3 ε!) για να σας κεράσουμε νηστίσιμες λιχουδιές!
    Ευχόμαστε σε όλους όσους αγωνίζονται και χαίρονται τον αγώνα τους να είναι γεμάτοι από τη Σοφία του Θεού, Πίστη στην πρόνοια του Θεού, Ελπίδα ζωντανή και Αγάπη για τους γύρω τους με πρότυπο αυτήν την αγία ενωμένη οικογένεια!

    Σχολιάστε
  • 17 Σεπτεμβρίου 2014, 14:36
    Permalink

    Ευχαριστουμε πολυ!!Και ναι σημερα γιορταζουμε Αγωνιστριες!!!
    Πρεπει ολες μας να προσπαθησουμε να μοιασουμε στις Αγιες μας!!Χρονια μας πολλα!!!!!!!!!!!!<3

    Σχολιάστε
  • 17 Σεπτεμβρίου 2014, 14:37
    Permalink

    ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΕΕΣΣΣΣ ΔΕΣΠΟΙΝΙΙΙΣΣ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΒΡΕ=)=)
    Η Αγία Σοφία,Πίστη,Ελπίδα και Αγάπη να μας έχει υπο τη σκέπη της.

    Σχολιάστε
  • 26 Σεπτεμβρίου 2014, 18:37
    Permalink

    Επιθυμουμε να γινει η εναρξη στις 12/10/14! <3
    Αμα θελετε και συμφωνειτε θα μας βολευε παρα πολυ αυτη η ημερομηνια!

    Σχολιάστε
  • 27 Σεπτεμβρίου 2014, 17:56
    Permalink

    Μετά από πάρα πολύ περπάτημα εμείς οι ομολογήτριες ξεκουραστήκαμε στην πλώρη και απολαύσαμε την pizza και την όμορφη κρουαζιέρα γύρω από το νησάκι.
    Το σχόλιο αφορά την 39η foto!! 🙂

    Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2014, 13:51
    Permalink

    Λοιπόν, έχουμε και λέμε, για όσες ακόμα δεν γνωρίζουν:
    Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014 στη ΓΕΧΑ Αμπελοκήπων 5:00″ το απόγευμα, για την συγκλονιστική μας Έναρξη!!!!
    Ανδρείες…… Μην λείψει καμμία!!!!!! Και φυσικά θα περιμένουμε να δούμε με πολλή χαρά και την καλή μας………………………….-Ας το πάρουμε με κατασκηνιώτικο ρυθμό!!: 1,2,3 κυρία Παρ……………….!!!!!!! 1,2,3 κυρία Παρ…………………..!!!!!!!! Σας περιμένουν τα ανδρείο-ομάδαπουλά σας με πολλές νέες ορέξεις κι εκπλήξεις!!!!!!!…… Θα είμαστε όλες εκεί σύσσωμες!!!!!…….

    Σχολιάστε
    • 29 Σεπτεμβρίου 2014, 17:14
      Permalink

      Το μόνο σίγουρο σούλα μου είναι πως δεν θα λείψει καμια ανδρεία (ή μήπως κάνω λάθος;;;;) γτ ειδικά εμείς χρωστάμε κάτι σε κάποιες ομαδάρχισσες…περαιτέρω δε λέμε….(έτσι είμαστε εμείς οι ανδρείες…αφήνουμε πέπλο μυστηρίου γύρω μας…δεν είμαστε όμως οι μόνες,ε αγαπητό αρχηγείο;;;;)

      Σχολιάστε
  • 28 Σεπτεμβρίου 2014, 17:48
    Permalink

    Η έναρξη πλησιάζει!!!!!!