Αν μια καινούρια μέρα ξημέρωνε και πάλι στο Ελληνικό…!

Ένα μικρό αφιέρωμα στις ημέρες του Ελληνικού 2014 που ζήσαμε “Με μια ψυχή”…

και ζητάμε να τις ξαναζήσουμε!

Οι ηχογραφήσεις των τραγουδιών “Σπίνος” και “Άμπελος” έγιναν στην κατασκηνωτική μας περίοδο.

 

Facebooktwitterpinterestmail

32 thoughts on “Αν μια καινούρια μέρα ξημέρωνε και πάλι στο Ελληνικό…!

  • 8 Αυγούστου 2014, 13:25
    Permalink

    Κι αυτό το βίντεο μας ξυπνάει όλες τις υπέροχες αναμνήσεις από αυτά που ζήσαμε φέτος,και ευχαριστούμε πολύ γι’αυτό,αλλάαααα….περιμένουμε κι άλλα!!!!
    Και φυσικά πληροφορίες για την μετακατασκηνωτική,για την οποία ανυπομονούμε όλες!!!!

    Σχολιάστε
  • 8 Αυγούστου 2014, 13:26
    Permalink

    Όπως είδαμε η γυμναστική μας γινόταν ΕΝΤΑΤΙΚΑ.
    Δ.Άρτεμις πού τραβάει??????=)=)

    Σχολιάστε
    • 10 Αυγούστου 2014, 10:43
      Permalink

      Συμφωνώ η γυμναστική μας γινόταν εντατικά!!!!!!!!!!

      Σχολιάστε
  • 8 Αυγούστου 2014, 23:23
    Permalink

    Πολύ ωραίες οι αναμνήσεις σας και οι ηχογραφήσεις εξίσου! Συγχαρητήρια! Κατασκήνωσηηηηηηηηη

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 15:52
    Permalink

    Εμείς γνωρίζουμε το μυστικό της μετακατασκηνωτικής…

    Σχολιάστε
  • 9 Αυγούστου 2014, 23:16
    Permalink

    Αχ αγαπημένο Ελληνικό! Περιμένουμε να ζήσουμε και την συνέχεια της κατασκηνώτικης μέρας! Όπως και την μετακατασκηνωτική! Άντε να δηλωσουμεε! Μην αργήσετεε!

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2014, 12:59
    Permalink

    Οι μέρες στην κατασκήνωση πέρασαν τόσο γρήγορα αλλά ήταν ΩΡΑΙΟΤΑΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 11 Αυγούστου 2014, 20:45
      Permalink

      Συμφωνώ ΗΤΑΝ =(…..13 ΩΡΑΙΟΤΑΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!=)

      Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2014, 21:18
    Permalink

    Αρχηγείο,μήπως είναι ώρα να πείτε και στο γυμνάσιο για τη μετακατασκηνωτική εκδρομή;
    Υ.Γ.:Αν και κάτι έχει πάρει το αυτί μας…..!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 10:51
    Permalink

    Το αρχηγείο θα κάνει επίσημη ανακοίνωση όταν θα είναι όλα σχεδιασμένα και οριστικά. Όλα τα άλλα που ακούτε είναι προς το παρόν… φήμες!

    Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2014, 20:42
    Permalink

    ΜΑ… Γιατί είναι φήμες,αφού το Λύκειο γνωρίζει και τον προορισμό και τι περίπου θα κάνουμε και την ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ!!!!!!!εεεεεεεεεεεεεε

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 08:28
    Permalink

    Λοιπόν…εμείς γνωρίζουμε το μυστικό της μετακατασκηνωτικής..και πραγματικά θα είναι πολύ ξεχωριστή εκδρομή! Δεν υπάρχει καμία φήμη, όλα τα σχέδια είναι γνωστοποιημένα στις Χ.Α Λυκείου!
    Υπομονή Χ.Α Γυμνασίου…!
    Αγωνιστείτε σταθερά με ανδρεία στη ψυχή για να σας δοθεί υπομονή μέχρι την επίσημη ανακοίνωση..!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 10:39
    Permalink

    Τι θα λέγατε να επισκεφτούμε το Σεπτέμβριο το Ελληνικό με… καράβι;;;
    Η τραπεζαρία θα μετατραπεί σε κατάστρωμα. Τα γήπεδα σε λιμάνι και οι καμπίνες θα είναι τα σπιτάκια μας;;
    Απο τα φινιστρίνια θα βλέπουμε τον κορινθιακό και απο την καμπίνα του καπετάνιου (το αρχηγείο) το ηλιοβασίλεμα!!!

    Εμείς θα κάνουμε ένα ονειρεμένο ταξίδι κι αφήστε το Λύκειο να περιμένει απλώς μία εκδρομή!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 17:21
    Permalink

    Ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Πολύ θα μας άρεσε,αλλά δεν καταλαβαίνω!!!!!!Τι είναι το μεγάλο μυστικό που το λύκειο λέει πως ξέρει;;;Μην μας κρατάτε σε αγωνία!!!!!

    Σχολιάστε
  • 12 Αυγούστου 2014, 19:53
    Permalink

    ΣΠΙΝΕ κανονίστε να πάμε εμείς ΕΛΛΗΝΙΚΟ και το Λύκειο….. στον προορισμό που ήδη ξέρει!!!!

    Περιμένουμε την απόφασή σας!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 12 Αυγούστου 2014, 23:02
      Permalink

      Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!Θέλουμε Ελληνικό και μόνο Ελληνικό!!!!!

      Σχολιάστε
    • 13 Αυγούστου 2014, 16:37
      Permalink

      Μια αλλαγή πάντως θα μας έκανε καλό!!!

      Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 13:37
    Permalink

    Γιαλό,γιαλό το ρίχναμε μα ξαφνικά το είδαμε το ΕΛΛΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ το πιό όμορφο χωριό.Αχχχ….να μέναμε ΕΚΕΙ δεν θα ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΙΓΜΗ.!!!!!!
    ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ =( =(
    Αρχηγέέέέ…θα μας πείτε τις ημερομηνίες για το Ελληνικό;;;
    ΟΙ Χ.Α Γυμνασίου και μερικές από τις Χ.Α Λυκείου προτιμούν ΕΛΛΗΝΙΚΟ αντί….

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 21:56
    Permalink

    ΚΟΡΙΤΣΙΑ μου λείπετε πολύ!!!!!!! Έχουν περάσει περίπου 18 ήμερες από τότε που έχω να σας δω και η απουσία σας μου είναι αισθητή!!!!!Βέβαια τώρα μου κάνουν συντροφιά τα αγόρια του γυμνασίου αλλά όπως είναι προφανές δεν είναι το ίδιο με τη δική σας παρέα!!Έχω άκουσει πως τίθεται θέμα για το που θα πάτε μετακατασκηνωτική φέτος.
    Που αλλού!!!!!!!!!Εδώ θα ‘ρθειτε….και όχι μόνο για 2 μέρες ελπίζω…ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ(μαζι με τις Χ.Α Λυκείου εννοείται)….

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2014, 22:53
    Permalink

    Συμφωνούμε απόλυτα όλες οι Ανδρείες με τις Αγωνίστριες και ζητάμε ΜΕ ΜΙΑ ΨΥΧΗ και σύσσωμες να να ξανα-ανταμώσουμε το Ελληνικό μας στον Σεπτέμβριο!!! Και το λύκειο, ας πάει εκεί που προορίζεται……
    Εμείς ποθούμε το αγαπημένο Ελληνικό που έχουμε στη σκέψη μας με μεγάλη νοσταλγία….. Πώς θα ξεκινήσει η σχολική χρονιά χωρίς Ελληνικό???
    Περιμένουμε με ανυπομονησία να μάθουμε τα μυστικά της μετακατασκηνωτικής κι ελπίζουμε να συμπεριλαμβάνουν και το Ελληνικό μας!!!

    Σχολιάστε
    • 14 Αυγούστου 2014, 16:08
      Permalink

      Τι???? Δεν θα έρθετε σε έμενα =[
      Και που θα περάσετε καλύτερα???????
      Συμφωνώ άπολυτα με τις Αγωνίστριες και τις Ανδρείες.Πως θα αρχίσει η σχολική τους χρονιά χώρις να έρθουν σε εμένα εεεεεεεεεεε??????????
      ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΞΑΝΑ-ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ (σκεφτείτε το)

      Υ.Γ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ (Που θα τα πάτε?????=[=[)

      Σχολιάστε
    • 16 Αυγούστου 2014, 10:28
      Permalink

      Δεν νομίζω να περάσουμε πουθενά καλύτερα εκτός απ’το Ελληνικό!!!!Ελάτε,αρχηγείο,δεν είναι κρίμα να το αφήσουμε παραπονεμένο;;;;,
      Ελληνικό για πάντα!!!

      Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 07:40
    Permalink

    Χ.Α. Γυμνασίου, σκεφτείτε την πιθανότητα να ζήσουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ σε άλλο τόπο για λίγο….ή….περισσότερο! Δεν ακούγεται και τόσο άσχημο, ε;

    Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 07:58
    Permalink

    Άραγε χωράει το Ελληνικό σε μια βαλίτσα;;

    Σχολιάστε
    • 14 Αυγούστου 2014, 09:43
      Permalink

      Το Ελληνικό χωράει παντού! Είναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ!!! Όπου και να πάμε θα είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ!

      Σχολιάστε
    • 14 Αυγούστου 2014, 10:43
      Permalink

      Χμμμμ το Ελληνικό ίσως να μην χωράει σε μία βαλίτσα αλλά μία βαλίτσα(και πολυ περισσότερες από μία)χωράνε στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!!Περιμένουμεεεεεεε………που θα πάμε μετακατασκηνωτική οεο;;;;

      Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 10:26
    Permalink

    Γι’ αυτό που μπορούμε να βεβαιώσουμε τις ΧΑ Γυμνασίου είναι ότι αυτό που θα ζήσουν το Σεπτέμβριο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ!!!
    Ακόμη και οι Ενωμένες θα ήθελαν να ήταν στη θέση σας!!!

    Σχολιάστε
    • 14 Αυγούστου 2014, 12:27
      Permalink

      Δε έχει ξαναγίνει;;;;Πού θα μας πάτε;;;;Τι θα μας κάνετε;;;Και το βασικότερο ΠΟΤΕ θα γίνει;; Για να ξέρουμε να μην κανονίσουμε κάτι εκείνες τις ημέρες!!!
      ΟΥΑΟΥ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΟΣΜΟΪΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!!!
      Περιμένουμε τις υπόλοιπες πληροφορίες…
      Υ.Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΝΑΜΕ
      (μην ανησυχείς θα προσπαθήσουμε να έρθουμε το χειμώνα,έτσι δεν είναι αρχηγέ;;;;;)

      Σχολιάστε
    • 15 Αυγούστου 2014, 18:39
      Permalink

      Δηλαδή θα πάμε χωρίς τις ΕΝΩΜΕΝΕΣ;;;;

      Σχολιάστε
  • 14 Αυγούστου 2014, 21:18
    Permalink

    Μπαμ μπουμ ουμε πείτε μας θα σκάσουμε ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕ. Αφιερωμένο στο αγαπημένο Ελληνικό!: αχ γλυκό μου Ελληνικό να σ’ ανταμώσω πάλι, με μια ψυχή με μια καρδιά σαν γλυκό όνειρο που θε να ζήσω πάλι! Κορίτσια μην ανησυχείτε γιατί : ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΟΥΣ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ!!!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 15 Αυγούστου 2014, 10:45
    Permalink

    Καλημέρα!!!!Είναι μία ωραιότατη ημέρα!!!Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και ιδιαίτερα στην δεσποινίδα Μαρία από τη διαχείριση.