Ήμουν και εγώ στη Δίβρη!

Κατασκήνωση Δίβρης 6 – 19 Ιουλίου 2012.

Την περιμέναμε με ανυπομονησία.

Ζήσαμε κάθε στιγμή της και την χαρήκαμε με την καρδιά μας!

«Αναστάσιμη Πορεία» για φέτος η κατασκήνωση μας και όλες μας «Μαχητικές», «Γαλήνιες», «Ευαγγελίστριες», «Δυνατές», «Φιλόχριστες».

Οι φωτογραφίες μιλάνε για χαρούμενες στιγμές, δυνατές φιλίες και πνευματικές ευκαιρίες ανεπανάληπτες. Όσοι ήταν εκεί ξέρουν!

Τα σχόλια δικά σας!

Facebooktwitterpinterestmail

15 thoughts on “Ήμουν και εγώ στη Δίβρη!

  • 10 Αυγούστου 2012, 09:05
    Permalink

    Τι χαρά είναι αυτή!!!! Να ξαναζούμε τις ωραίες, μαχητικές, γαλήνιες,ευαγγελικές, δυνατές και φιλόχριστες στιγμές που ζήσαμε στην Δίβρη μας!!!
    Χαρήκαμε, τραγουδήσαμε, παίξαμε με την ψυχή μας, ωφεληθήκαμε!!
    Να μας αξιώσει η Παναγιά μας και του χρόνου!!!

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2012, 09:30
    Permalink

    Αυτάααααααα είναι!!!!!!!!Τα γεγονότα υπερέβησαν τις προσδοκίες μας!Και φέτος η κατασκήνωση ήταν μια απίστευτη όαση δροσιάς και κυριολεκτικά και μεταφορικά!Οι στιγμές που περάσαμε αυτές τις μέρες ήταν όνειρο!!!Η ψυχική ανάταση που προσέφεραν ήταν αξιοθαύμαστη!Όπως καταλαβαίνετε:Ήμουν κι εγώ στη Δίβρη!!!Τώρα περιμένουμε κ εκδρομή!;)

    Σχολιάστε
  • 10 Αυγούστου 2012, 21:03
    Permalink

    φέτος η κατασκήνωση μας ήταν ξανά μοναδική… Κάθε χρόνο και καλύτερα… δε ξέρω τι να πρωτοαναφερω…. να μιλήσω για τις ευγενικές ομαδάρχισσες; Για τις ζωηρές και χαρωπές κατασκηνώτριες; Για τον πλάτανο μας; Για την ζεστασιά και την φιλοξενία των κατοίκων της Δίβρης; Ή για το πλουσιοπάροχο γεύμα και την τεράστια αγκαλιά του Δεσπότη μας; Ένα πράγμα θέλω να φωνάξω και εύχομαι να το ακούσουν όσες δεν ήταν μαζί μας φέτος… ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΒΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ… ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ…

    Σχολιάστε
    • 29 Αυγούστου 2012, 08:57
      Permalink

      Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα, νικολ!! Και μην ξεχνάμε την μοναδική, οικογενειακή ατμόσφαιρα που ζούμε!! Από την Αρχηγό μέχρι την πιο μικρή Χ.Α., όλες σαν αδερφές!!! Υπέροχο συναίσθημα, μοναδική εμπειρία!!!

      Σχολιάστε
  • 11 Αυγούστου 2012, 17:08
    Permalink

    Αν και λίγες οι μέρες που κάθησα όπως πάντα ήταν μιά πολύ ωραία κατασκήνωση γεμάτη εμπειρίες όπως κάθε χρόνο με καινούργια πράγματα ωραίους ύμνους!!!!!!!!!!!!Και του χρόνου να ξανανταμώσουμε κάτω από τον πλάτανο..!!

    Σχολιάστε
  • 13 Αυγούστου 2012, 12:33
    Permalink

    Στιγμές αξέχαστες, μοναδικές, ξεχωριστές και πάνω απ’ όλα στιγμές αγάπης και χαράς…

    Σχολιάστε
  • 29 Αυγούστου 2012, 20:21
    Permalink

    Κάθε χρόνο περνάμε αξέχαστες στιγμές!!! Αλλά φέτος μπορώ να πω πως μοναδικά!!!! Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω το πως περάσαμε!!! Αυτό που δεν θα ξεχάσω είναι οι φωτογραφίες με την ομάδα την ώρα του απολογισμού(οι γαλήνιες καταλαβαίνουν)!!!! ΑΓΑΠΑΜΕ ΔΗΒΡΙ!!! ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 1 Σεπτεμβρίου 2012, 16:13
    Permalink

    Για άλλη μια χρονιά περάσαμε μοναδικά!!!!!!!!!! Πλάτανος, αρχηγός, ομαδάρχισσες, κυρίες της κουζίνας, εεε…και εμείς τα παιδιά, πιστεύω συνεργαστήκαμε άψογα και καταφέραμε να περάσουμε όπως πάντα τέλεια!!!!!!!!!!!! (όπως φαίνεται εξάλλου και από τις φωτογραφίες)
    Άντε και του χρόνου ακόμα καλύτερα!!!!!! (αν παίρνει και άλλη βελτίωση η τελειότητα που ζήσαμε φέτος!!!!!)

    ΔΙΒΡΗ ΟΛΕ,ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ (αυτά!)

    Σχολιάστε
  • 1 Σεπτεμβρίου 2012, 17:19
    Permalink

    Ναι ήμουν κ εγω στην Δίβρη! 🙂

    Σχολιάστε
  • 5 Σεπτεμβρίου 2012, 15:09
    Permalink

    Από τις φωτογραφίες καταλαβαίνω πως περάσατε αξέχαστες στιγμές μακάρι να ήμουν και εγω… Αλλά ευτυχως υπάρχει και η επόμενη χρονιά!!!
    Για τώρα ραντεβού το άλλο Σάββατο!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

    Σχολιάστε
  • 7 Σεπτεμβρίου 2012, 14:36
    Permalink

    Τιτινάκι, πού πρωτοπάς;Μήπως σε είδα κι εγώ στην Άγκυρα; Κάνω λάθος; Τη φετινή χρονιά διάβασμα και ανανέωση στην Ομάδα….

    Σχολιάστε
  • 8 Φεβρουαρίου 2013, 20:37
    Permalink

    περιμενω πως και πως να ερθει το καλοκαιρι να παμε κατασκηνωση στη διβρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
  • 27 Σεπτεμβρίου 2014, 17:35
    Permalink

    Πέρασα τέλεια!!!!! Περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο καλοκαίρι!!!!!