Μια εκδρομή… χιλιοτραγουδισμένη!

Πήγα στο Ζάλογγο εκδρομή,

έφτασα πάνω στην κορφή.

Εκεί χορέψαμε παιδιά

και τραγουδήσαμε ” Έχε γεια! “

Είναι η Ελλάδα μας ωραία, βρε παιδιά

και θα το δείτε όπου, μα όπου κι αν βρεθείτε.

Λευκάδα, στη Φανερωμένη Παναγιά,

βαρκάδα στα πανέμορφά μας τα νησιά.

 

Χθες τα ξημερώματα, με τα σακίδιά μας

στο λεωφορείο μπήκαμε, εκδρομή για να πάμε.

Ζάλογγο-Λευκάδα ήταν το πρόγραμμά μας

μα πάνω απ’ όλα βάζουμε πάντα τη συντροφιά μας.

Με τη μουσική κατασκηνιώτικων τραγουδιών και δικούς μας στίχους τραγουδήσαμε την διήμερη μετακατασκηνωτική μας εκδρομή στις 10 και 11 Σεπτεμβρίου.Οι φωτογραφίες μιλάνε για την χαρούμενη συντροφιά μας, τις ευλογίες που ζήσαμε και τις ομορφιές που απολαύσαμε.

Facebooktwitterpinterestmail

12 thoughts on “Μια εκδρομή… χιλιοτραγουδισμένη!

  • 23 Σεπτεμβρίου 2011, 09:10
    Permalink

    Τι χαρά είναι αυτή!!! Να ξαναθυμόμαστε τις ωραίες στιγμές που ζήσαμε στην εκδρομή μας… Και να παίρνουμε δυνάμεις για την χρονιά που άρχισε!!!
    Καλή αντάμωση στο συνέδριο!!! Ανυπομονούμε!!

    Σχολιάστε
  • 23 Σεπτεμβρίου 2011, 20:04
    Permalink

    Φοβερή εκδρομή! Καταπληκτικές στιγμές! Μοναδικές εμπειρίες! (Όλα τα λεφτά είναι η φωτογραφία με την Πελαγία με το ελάφι!!Γεια σου ρε Πελαγία!!)
    Βλέπω τη φωτογραφία με το ελάφι, μου έρχεται στο μυαλό ο ζωολογικός κήπος της μονής και θυμάμαι την τούμπα που έφαγα εκεί!! Θυμάσαι Τιτίνα;;;)

    Σχολιάστε
    • 9 Οκτωβρίου 2011, 18:10
      Permalink

      Θυμάμαι! Ακόμα κλαίω το ρολογάκι μου που έσπασε! Αλλά τι να κάνουμε, δεν είναι τα υλικά πράγματα το παν!

      Σχολιάστε
  • 24 Σεπτεμβρίου 2011, 15:30
    Permalink

    Πρέπει να πω ότι ήταν από τις πιο ωραίες εκδρομές που έχουμε πάει!!! Μα τι λέω. Ψέματα. Η καλύτερη ήταν!!!!! Με τόσο καλή και ξεχωριστή παρεα και φυσικά με την ευλογία του Θεού πως να μην ήταν ωραία !!!! Μια γεμάτη εμπειρία για μια γεμάτη σχολκή χρονιά. Καλή αρχή να έχουμε!!!!!!!!!!!!

    Σχολιάστε
    • 16 Δεκεμβρίου 2011, 20:19
      Permalink

      Δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη, για να είμαι ειλικρινής. Έχω χάσει πλέον το μέτρημα! Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η μία εκδρομή είναι καλύτερη από την άλλη…!!!

      Σχολιάστε
  • 24 Σεπτεμβρίου 2011, 17:51
    Permalink

    Ήταν υπέροχα απ’ ότι είδα στις φωτογραφίες. Ποτε είναι η επόμενη εκδρομή?

    Σχολιάστε
    • 26 Σεπτεμβρίου 2011, 20:47
      Permalink

      Η επόμενη “εκδρομή”, με πολλές πνευματικές ευκαιρίες θα είναι 21,22,23 Οκτωβρίου στο πολυαναμενόμενο συνέδριο Χ.Α. Λυκείου όλης της Ελλάδας, στην Αθήνα!!! Θα είμαστε όλες εκεί!!!!

      Σχολιάστε
    • 10 Φεβρουαρίου 2012, 22:03
      Permalink

      κ μετά από το συνέδριο???? :Ρ ποια έρχεται??????????????????? 😉

      Σχολιάστε
  • 16 Δεκεμβρίου 2011, 20:15
    Permalink

    Δεν αρκούν τα λόγια για να περιγράψεις την μοναδική αυτή εμπειρία…! Χρειάζονται εικόνες, πληθώρα εικόνων, βιντεοσκοπήσεις, ….λεπτομερείς περιγραφές, ..μα και πάλι κάτι λείπει! Όσοι γεύτηκαν αυτή τη χαρά, καταλαβαίνουν. Όσο για τους υπόλοιπους… να φροντίσουν να είναι πιο συνεπείς την επόμενη φορά. Κρίμα είναι να ξαναχάσουν μια τέτοια ευκαιρία! Γιατί είμαι σίγουρη ότι θα μας δοθεί σύντομα άλλη μια και πιστέψτε με αξίζει τον κόπο!!!

    Σχολιάστε
    • 5 Μαρτίου 2012, 18:45
      Permalink

      Καλά τα λες!!Και οι φωτογραφίες τέλειες αλλά δεν μπορούν να απεικονίσουν στο μέγιστο βαθμό τις αξέχαστες στιγμές που περάσαμε!