Πρόσκληση για συζήτηση και λύση αποριών

Την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011 οι Χαρούμενες Αγωνίστριες λυκείου των Αθηνών, θα έχουμε την ευκαιρία να συζητήσουμε με τον π. Χριστόδουλο Κογιώνη όλες τις απορίες και τους προβληματισμούς μας. Μπορούμε να δώσουμε στις Ομαδάρχισσές μας γραπτά όσα θέματα προτείνουμε, αλλά και να υποβάλουμε τις ερωτήσεις μας εδώ, στον διαδικτυακό μας χώρο, σαν απάντηση σε αυτό το άρθρο! Όλες οι απορίες θα συγκεντρωθούν και θα απαντηθούν.

Η συνάντηση θα γίνει στη ΓΕΧΑ Αμπελοκήπων, Βαθέος και Μεγάλου Σπηλαίου 4 στις 4.45 μμ.

Σε περιμένουμε μαζί με τις φίλες σου!

 

Facebooktwitterpinterestmail

10 thoughts on “Πρόσκληση για συζήτηση και λύση αποριών

  • 28 Ιανουαρίου 2011, 15:13
    Permalink

    Υπέροχη ευκαιρία!!!
    Εκμεταλλευτείτε το!!!

    Σχολιάστε
  • 31 Ιανουαρίου 2011, 22:34
    Permalink

    Συμφωνώ και εγώ! Ευκαιρία για να λυθούν απορίες πολύ βασικών θεμάτων που απασχολούν τους έφηβους σήμερα!

    Σχολιάστε
  • 15 Φεβρουαρίου 2011, 02:09
    Permalink

    Ελπίζοντας να μην έχω περάσει το χρονικό περιθώριο, θα ήθελα να διατυπώσω λοιπόν κι εγώ τις απορίες μου:
    1ον)Πώς ειμαστε ελεύθεροι από τη στιγμή που βαζουμε όρια στον ύπνο μας(Κυριακάτικο ξύπνημα), στο φαι μας(νηστεία),κλπ;;;;
    2ον)Η καθημερινή επαφή με τους συμμαθητές μας συνεπάγεται μια καποια μεγαλύτερη οικειότητα, χαρις στην οποια μπορει να ανοιχτούμε λίγο παραπάνω!Ειναι κακο αυτο;
    3ον)Με τη συγκατοικηση πριν το γάμο δεν εχουμε την ευκαιρια να γνωρισουμε τον αλλον για να μην παρουμε τον οποιο να’ναι;;
    4ον)Γιατί αργεί τόσο το Ελληνικο;;;

    …Περιμένω με αγωνία τη συνάντησή μας!!

    Σχολιάστε
  • 17 Φεβρουαρίου 2011, 10:13
    Permalink

    Ευχαριστούμε πολύ Α.Β. για τις ωραίες απορίες. Όσες Χαρούμενες Αγωνίστριες λυκείου δεν έχουν στείλει τις απορίες τους, μπορούν να τις καταθέσουν εδώ μέχρι και την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου.

    Σχολιάστε
  • 18 Φεβρουαρίου 2011, 16:43
    Permalink

    Το θέμα που απασχολεί εμένα αλλά και πολλά άλλα παιδιά που έχω συζητήσει μαζί τους είναι η μεταθανάτια ζωή καθώς επίσης και οι σκέψεις που κάνουμε όταν σκεφτόμαστε το αιώνιο…

    Σχολιάστε
  • 19 Φεβρουαρίου 2011, 13:56
    Permalink

    Kαι…μια ακόμη παράκληση:
    Μήπως θα ήταν εύκολο να ηχογραφηθεί η συζητηση και να αναρτηθεί στο site μας;;

    Σχολιάστε
  • 23 Φεβρουαρίου 2011, 17:21
    Permalink

    Χαίρομαι πολύ γιά τήν ευκαιρία αυτή που μας ετοιμάζουν οι αγαπημένες μας Ομάδες και θά ήθελα νά κάνω μερικές ερωτήσεις:
    1η. Λένε οτι η νηστεία είναι απαραίτητη και οφέλιμη. Ποιός είναι τελικά ο σκοπός της και ποιά η πνευματική οφέλεια;
    2η. Είχαμε κάνει ένα θέμα για την διασκέδαση. Συμφωνώ, αλλά αν δεν πάμε μιά φορά νά το δούμε πως θα καταλάβουμε και θα πιστέψουμε οτι συμβαίνουν αύτα τα τόσο άσχημα που μας λένε;
    3η. Επιτρέπεται να κάνουμε παρέα με τα παιδιά άλλων δογμάτων, γιατί είναι μερικά στο σχολείο μας και ποιά τελικά πρέπει να είναι η συμπεριφορά μας;
    Ευχαριστώ πολύ. Περιμένω την Κυριακή πως και πως.

    Σχολιάστε
  • 23 Φεβρουαρίου 2011, 18:21
    Permalink

    Αυτή η Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η ευκαιρία είναι αποκλειστικά και μόνο για τις Χαρούμενες Αγωνίστριες Αθηνών;

    Σχολιάστε
  • 25 Φεβρουαρίου 2011, 13:51
    Permalink

    Η συνάντηση-συζήτηση με τον π. Χριστόδουλο είναι ανοικτή. Μπορείς να έρθεις και με άλλες φίλες σου. Σίγουρα μια καλή… ανταπόκριση πολύ σύντομα θα είναι στη διάθεση όλων μας, που αλλού; Εδώ που συναντιόμαστε όλες συχνά!